Laukos
Politika

Izsludināts jauns konkurss uz Agroresursu un ekonomikas institūta direktora amatu0

Foto no LA arhīva

Izsludināts jauns konkurss uz Agroresursu un ekonomikas institūta direktora amatu, liecina informācija oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Institūta Zinātniskās padomes priekšsēdētājs Pēteris Lakovskis skaidroja, ka pērn decembrī izsludinātais konkurss uz Agroresursu un ekonomikas institūta direktora amatu ir apturēts, jo ir ievēlēta jauna institūta Zinātniskā padome, kura nolēma precizēt atsevišķas prasības pretendentiem.

Viņš sacīja, ka prasības precizētas galvenokārt attiecībā uz pretendentu izglītību un darba pieredzi vadītāja amatā, tās precīzāk pielāgojot padomes iekšējiem konkursa vērtēšanas noteikumiem un attiecīgajam amatam.

Tāpat Lakovskis pastāstīja, ka 2018.gada nogalē izsludinātajā konkursā uz institūta direktora amatu līdz šim neviens pieteikums netika saņemts.

Konkursā no pretendentiem prasīta augstākā izglītība, tostarp maģistra vai doktora grāds tiks uzskatīts par priekšrocību. Tāpat pretendentiem prasīta vismaz triju gadu administratīvā darba pieredze vadītāja amatā, pieredze projektu vadībā pēdējo piecu gadu laikā, starptautiskā darba pieredze un sadarbības pieredze ar institūcijām ārvalstīs pēdējo piecu gadu laikā, kā arī izpratne un pieredze par publiskā finansējuma izmantošanas nosacījumiem un pārvaldību.

Pretendentiem nepieciešamas arī labas angļu valodas zināšanas – ne mazāk par B2 līmenī atbilstoši Eiropas valodu prasmes līmeņiem, bet papildus citu svešvalodu zināšanas tiks uzskatītas par priekšrocību. Topošajam institūta direktoram jāpiemīt arī prasmei strādāt komandā, saskarsmes un sadarbības prasmēm, kā arī viņam ir nepieciešama B kategorijas autovadītāja apliecība.

Institūta direktoram darba alga paredzēta ne mazāk par 1700 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas.

Pieteikties uz Agroresursu un ekonomikas institūta direktora amatu var līdz 15.februārim.

Jau ziņots, ka līdz šim Agroresursu un ekonomikas institūta direktore bija Viktorija Zaremba, taču viņa 2018.gada 28.novembrī iesniedza atlūgumu, amatu atstājot 30.novembrī. Par institūta direktora pienākumu izpildītāju iecelts Juris Multiņš.

Agroresursu un ekonomikas institūts ir Latvijas Lauksaimniecības universitātes pārraudzīta iestāde. Institūtu izveidoja Valsts Priekuļu laukaugu selekcijas institūta, Valsts Stendes graudaugu selekcijas institūta, Latvijas Valsts agrārās ekonomikas institūta un Latvijas Valsts augļkopības institūta reorganizācijā.

LA.lv