Laukos
Tehnika

Izstādē “Agritechnika 2017” demonstrēs automātisku arkla sistēmu0

Pēc “Agritechnica 2017” materiāliem sagatavojis Jānis Kažotnieks, mehanizācijas eksperts

Vācijas pilsētā Hannoverē šonedēļ, 12.novembrī, sākas industrijas izstāde “Agritechnica 2017”, kurā tiks demonstrēta virkne jaunumu, to vidū arī tie, kurus žurija jau apbalvojusi ar godalgām. To vidū – sudraba medaļu saņēmusī automātiskā arklu izcelšanas/ielaišanas sistēma
, ko izstrādājusi franču kompānija Kuhn Maschinen-Vertrieb (izstādē – halle 12, stends C05).

Pēdējo gadu laikā arklu darba platums pastāvīgi palielinājies. Šie daudzkorpusu arkli spēj nodrošināt augstu darba ražīgumu, tomēr, ielaižot arklu vagā un izceļot no tās, parasti rodas zāģa zobu formas lauku gali, ko pēc tam grūti kvalitatīvi apart. Šajās joslās augsne faktiski tiek sajaukta ar augu atliekām un nezālēm, provocējot to augšanu un tādējādi kaitējot nākamajām kultūrām sekmīgi attīstīties.


Kuhn izstrādātā Section control ir elektrohidrauliska sistēma, kas, pamatojoties uz GPS uztvērēja fiksēto katra korpusa pozīciju, automātiski izceļ arklu no vagas un ielaiž tajā atpakaļ tā, ka lauka gali zāģa zobu vietā paliek faktiski taisni.

Šī inovācija nodrošina maksimāli labus apstākļus tālākajām lauku galu apstrādes operācijām – aršanai, kultivēšanai un smidzināšanai, nodrošinot to, ka augu atliekas ir pilnībā iestrādātas un lauka virsma ir maksimāli līdzena – neaprakstāms ieguvums lauka higiēnas uzlabošanai.


Un visbeidzot – sistēma maksimāli atvieglo traktorista darbu, novērš nevajadzīgās kļūdas, samazina aizmugurējās ass un uzkares sistēmas noslodzi. Ja nepieciešams, sistēma var arī izcelt no augsnes vienu vai vairākus korpusus, ja augsne ir par smagu vai traktors par mazjaudīgu.
Vairāk par izstādi lasiet šeit

Žurnāla Agro Tops oktobra numura titullapa
Žurnāla Agro Tops oktobra numura titullapa

Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.lv