Laukos
Politika

Izstādē “Anuga 2019” šogad piedalās 50 uzņēmumi no Latvijas0


Ieskats izstādē ” Anuga” Vācijā, Ķelnē.
Ieskats izstādē ” Anuga” Vācijā, Ķelnē.
Foto: LETA/EPA

No 5. līdz 9. oktobrim Ķelnē, Vācijā notiks lielākā pasaules pārtikas industrijas izstāde “Anuga 2019”, kurā šogad piedalīsies 50 uzņēmumi no Latvijas, informēja Zemkopības ministrijā (ZM).

Latvijas sešos nacionālajos kopstendos produkciju rādīs 31 uzņēmums, bet izstādē “Anuga 2019” pavisam šogad piedalīsies 50 uzņēmumi no Latvijas, tostarp vēl vienā nacionālajā – zivrūpniecības kopstendā.

Dzērienu hallē būs pieejama Latvijas uzņēmumu “Dabas dots”, “Cido grupa”, “Markol”, “Ilgzeem”, “LKOM” un “Nordic Food” produkcija, savukārt maizes un saldumu paviljonā produkciju vienkopus izrādīs “Lāči”, “Kārumu fabrika”, “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” un “Latvijas maiznieks”. Tikmēr piena produktu hallē būs uzņēmumu “Jaunpils pienotava”, “Cesvaines piens”, “Top food”, “Tukuma piens” un “Balticovo” produkcija.

Gaļas produktu paviljonā produkciju no Latvijas prezentēs “Salas zivis”, “Gaļas nams Ādaži” un “Cēsu gaļas kombināts”, bet bio un veselīgo produktu hallē būs aplūkojama Latvijas uzņēmumu “Rāmkalnu Nordeco”, “Felici”, “Lat Eko Food” un “Milzu!” produkcija. Sestais kopstends no Latvijas atradīsies delikatešu hallē, kur saražoto produkciju prezentēs uzņēmumi “Zekants”, “Smartfoody”, “ZETZ”, “Pērnes L”, “Pharmeko Lettland”, “Dimdiņi”, “Taste Caps!”, “Pure Chocolate” un “Very Berry”.

Sešu Latvijas nacionālo kopstendu izveidošanu un piedalīšanos izstādē atbalsta Zemkopības ministrija. Atbilstoši subsīdiju programmā pieejamiem finanšu līdzekļiem kopstenda dalībniekiem pieejams kopīgs, vienotā dizainā aprīkots stends, tostarp arī mēbeles, elektrības pieslēgums, kā arī produktu paraugu transportēšana uz izstādi un līdzfinansēta platības maksa.

Pārtikas industrijas izstādei “Anuga” šogad aprit 100 gadi, jo pirmo reizi to atklāja Štutgartē 1919.gadā. Pēc Otrā pasaules kara izstāde pēc pārtraukuma atsākās tikai 1951.gadā, mainoties izstādes formātam. Vācijas pārtikas ražošanas profesionāļi nolēma savā forumā satikties katru otro gadu un nemainīgā izstādes izstādes nories vietā- Ķelnē. Kopumā izstādē, kuras platība ir 284 000 kvadrātmetri, un šogad produkciju tajā kopumā piedāvās 7590 uzņēmēji no 106 pasaules valstīm.

LA.lv
AT
Agro Tops
Laukos
Kartupelis dzen asnus, ko darīt? Paņēmieni asnošanas ierobežošanai glabātavās
14 stundas
LE
LETA
Laukos
“Putnu fabrika “Ķekava”” iepazīstinās ar Latvijas un pasaules gaļas pārstrādes tirgus tendencēm
14 stundas
AT
Agro Tops
Laukos
Augu slimību un kaitēkļu izplatība augļu dārzos oktobrī
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Pasaulē
VIDEO: Ko paredz breksita vienošanās
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Turcija un ASV vienojušās par ugunspārtraukšanu Sīrijā
22 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Izskan jauni vārdi Latvijas Bankas prezidenta amatam
12 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Mājās nav pārnācis zēns: meklē 11 gadus veco Rinaldu 1
2 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Latviju sasniegs jauna nokrišņu zona: sinoptiķu prognoze 7 dienām 1
5 stundas