Laukos
Tehnika

Izstādē Hannoverē demonstrē dronu dzīvnieku nodarīto postījumu fiksēšanai0

Pēc “Agritechnica 2017” materiāliem sagatavojis Jānis Kažotnieks, mehanizācijas eksperts

Vācijā, Hannoverē notiekošajā industrijas izstādē “Agritechnica 2017” līdzās virknei jauninājumu tiek demonstrēta arī poļu kompānijas Agrocom Poland radītā tehnoloģija Smart Crop Damage Identification, kas izveidota dzīvnieku un laika apstākļu nodarīto postījumu noteikšanai. Šis izgudrojums izstādē novērtēts ar vienu no 29 sudraba medaļām.

Parasti laika apstākļu un dzīvnieku nodarīto postījumu noteikšana ir piņķerīga, laikietilpīga un samērā neprecīza. Šo iemeslu dēļ bieži vien izceļas strīdi starp tiem, kam zaudējumi nodarīti, un tiem, kuriem vajadzētu maksāt kompensācijas.

Tomēr jaunā sistēma Smart Crop Damage Identification (gudrā augu bojājumu identifikācijas sistēma) ir viens no problēmas risinājumiem. Tā spēj nofiksēt dzīvnieku un dabas apstākļu nodarītos postījumus veģetācijas sezonas beigās arī liela auguma augiem, tādā veidā dodot iespēju objektīvi novērtēt nodarītos zaudējumus.

Sistēma strādā ar trīsdimensiju attēliem, ko uzņēmuši droni, lidojot nelielā augstumā. Izveidotā programmatūra nodrošina, ka drons burtiski noskanē tīrumu, lidojot konstantā augstumā un pa precīzām trajektorijām. Sistēma iegūtos attēlus salīdzina ar LIDAR lāzera datiem, automātiski aprēķinot postījumu apjomu. Ar šo sistēmu iespējamas arī citas novērtēšanas metodes.

Sistēmas izmantošana ievērojami samazina rezultātu iegūšanai nepieciešamo laika patēriņu, piemēram, skaitot uz lauka esošā ganāmpulka dzīvniekus, meklējot noklīdušos dzīvniekus, kā arī pārbaudot dažādu darbu veikšanas kvalitāti.

Vairāk par izstādi lasiet šeit


Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.lv