Laukos
Politika

Izstrādās vadlīnijas datu aizsardzībā lauksaimniecības nozarē strādājošajiem0

Foto – RAWF8/SHUT TERSTOCK

Datu valsts inspekcija (DVI) ar Latvijas lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības kameru sagatavos priekšlikumus un izstrādās vadlīnijas datu aizsardzībā lauksaimniecības sektorā strādājošajiem un mazajiem un vidējiem uzņēmējiem.

Par to panākta vienošanās Latvijas lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības kameras sapulcē ar DVI direktori Daigu Avdejanovu, kurā tika pārrunāti nosacījumi jaunās datu aizsardzības regulas vienkāršotai pielietošanai lauksaimniecības un citu nozaru strādājošajiem, lai mazinātu stereotipus par tās sarežģīto izmantošanu.

Sarunās tika panākta vienošanās, ka Datu valsts inspekcija sniegs nepieciešamo informāciju, dalīsies ar labāko praksi, lai sagatavotu minimālo dokumentu kopumu datu aizsardzības prasību ievērošanai darba devējiem.

“Lauksaimniekiem ir svarīgi, lai šajā jomā valdītu kārtība, tāpēc vadlīniju izstrāde ir liels solis uz priekšu. Ne katrs mazais un vidējais uzņēmējs var algot juristu vai datu aizsardzības speciālistu, lai pareizi juridiski izstrādātu dokumentāciju, kas ietvertu jaunās regulas nosacījumus, tāpēc vērsāmies pie DVI ar šādu iniciatīvu – izstrādāt paraugus, kurus uzņēmēji paši var vienkārši pielāgot savām vajadzībām, līdzīgi, kā tas ir, piemēram, Uzņēmuma reģistram,” atzina Lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības kameras valdes priekšsēdētājs Dīns Cielavs.

Arī uzņēmējs, SIA “Bioefekts” valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Vizbulis uzskata, ka jaunās datu aizsardzības regulas piemērošana ir pārspīlēta, un uzņēmējiem rada papildu izdevumus. “Tāpēc, lai mainītu pašreizējos sabiedrības stereotipus par datu aizsardzību, jāveic mērķtiecīga un tieša sabiedrības informēšana par datu aizsardzības ievērošanu,” atzina uzņēmējs.

Tuvākajā laikā DVI sagatavos datu aizsardzības un privātuma politikas pamatnostādnes, kas ietvers obligātos jautājumus un nosacījumus, kā arī izstrādās paraugu, kas būs pilnveidojams atkarībā no nozares, datu apstrādes apjoma utt. Plānots, ka minētais dokuments būs gatavs līdz šī gada 15.augustam un tiks ievietots DVI mājaslapā.

Tāpat tiks sagatavoti atsevišķi paraugi citiem dokumentiem, kas saistīti ar svarīgākajiem un visbiežāk uzdotajiem jautājumiem uzņēmēju ikdienas darbā. Latvijas lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības kamera ir apkopojusi priekšlikumus un ierosinājusi DVI sagatavot nostādnes par personāla un lietvedības dokumentu aprites politiku, darbinieku piekrišanu datu apstrādei, datu nodošanu trešajām personām, fotogrāfiju izvietošanu darba vietā, informācijas ievietošanu mājaslapā utml. Tāpat uzņēmējiem būtiski ir atbilstoši jaunajai datu aizsardzības regulai sakārtot dokumentāciju par videonovērošanu objektos, tās nepieciešamības izvērtēšanas nosacījumiem un sadarbību ar videonovērošanas pakalpojumu sniedzējiem, kā arī par transportlīdzekļu aprīkošanas ar ģeolokācijas iekārtām politiku.

Kā norādīja Cielavs, DVI ir gatava sniegt ieteikumus un priekšlikumus uzlabojumiem arī citiem dokumentiem, piemēram, darba līgumam, ja saņems lūgumu šādu dokumentu pārskatīt.

Latvijas lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības kamera pārstāv vairāk nekā 340 zemnieku saimniecību, biedrību un citu, fizisko un juridisko personu intereses no dažādiem Latvijas reģioniem, piemēram, Cēsu, Baltinavas, Rēzeknes, Limbažu, Kokneses, Preiļu, Krustpils, Talsu, Līvānu, Krāslavas, Dagdas, Siguldas, Salacgrīvas, Bauskas un citiem novadiem.

LA.lv
LA
Laukos.lv
Laukos
PVD atkārtoti konstatē salmonellu Ukrainas izcelsmes olu baltuma produktā 1
1 diena
LE
LETA/BNS
Laukos
Lietuvas minerālmēslojuma tirdzniecības kompānijas “Scandagra” peļņa sarukusi līdz 2,275 miljoniem eiro
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Vienkārši padomi miniiekrāvēja izvēlei
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Kultūra
Nīcas novada svētkos atdzīvinās leģendāro filmu “Kāzas Nīcā”
12 minūtes
LE
LETA
Dabā
Tveici pēcpusdienā pārtrauks lietus un negaisa mākoņi
51 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
Nemiro: nevis algu pacelt, bet gan neapliekamo minimumu
36 minūtes
Raivis Šveicars
Ekonomika
“Izskatās pēc politiskā teātra un spekulācijām.” Eksperti par OIK parlamentārās izmeklēšanas komisiju
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Divus policistus apsūdz par vidēja smaguma miesas bojājumu nodarīšanu aizturētajam
24 minūtes