Laukos
Tehnika

Izstrādāta tehnoloģija govju klibuma noteikšanai0

Foto: Shutterstock

Ganāmpulkos gandrīz līdz 50% dzīvnieku novērojamas nagu vai ekstremitāšu problēmas. Lai pamanītu klibošanas sākumu, nepieciešama vērīga un pieredzējusi saimnieka acs.

Regulāra manuāla situācijas kontrole ir darbietilpīga, subjektīva un daudzkārt saistīta ar stresa situācijām dzīvniekiem, jo precīzu novērtējumu ir iespējams izdarīt, tikai fiksējot dzīvniekus veterinārās apstrādes boksā.

Tādēļ Vācijas firma dsp- Agrosoft GmbH ir izstrādājusi automātisku 3D attēlu analīzes sistēmu, kas nodrošina objektīvus mērījumus bez pieskaršanās dzīvniekiem. Mērījumi tiek veikti, dzīvniekam esot kustībā, tāpēc tiem nerodas stresa situācijas.

Katrā slaukšanas reizē tiek noteikta dzīvnieka ķermeņa kondīcija (Cow condition score) un uzņemts gaitas attēls (Cow movement score). Galvenokārt tieši lielos ganāmpulkos tas dod iespēju konstatēt nagu problēmas un laikus veikt atbilstošus pasākumus.

CBS-System
ir iespējams sasaistīt ar ganāmpulka menedžmenta sistēmu. Pateicoties savlaicīgai klibuma konstatēšanai, ganāmpulka labturības rādītāji kopumā uzlabojas un gala rezultātā tiek iegūts ekonomiskais efekts.

Šī tehnoloģija šoruden saņēmusi sudraba godalgu izstādē EUROTIER.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem
Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

 

LA.lv