Laukos
Tehnika

Izveidota stereoskopiskā kamera traktoriem nezāļu apkarošanā0

Pēc “Agritechnica” materiāliem sagatavojis Jānis Kažotnieks, mehanizācijas eksperts

Vācijas pilsētā Hannoverē 12.novembrī sākas industrijas izstāde “Agritechnika 2017”, kurā milžīgajā invoāciju klāstā ir arī jauna stereoskopiskā Multi Cam kamera rušināmkultūru mehāniskajai apstrādei, ko izveidojusi kompānija Claas–Vertriebsgesellschaft mbH sadarbībā ar Einböck GmbH&Co, Bednar FMT un Carre SAS France un kas jau novērtēta ar izstādes sudraba medaļu.


Augu aizsardzības līdzekļu (AAL) lietošana pamazām kļūst par tēmu, ko visai kritiski apskata gan politiķi, gan patērētāji, gan sabiedrība kopumā. Tieši tāpēc mehāniskā nezāļu apkarošana rušināmkultūrām kļūst aizvien aktuālāka. Mehāniskā darba kvalitāti un efektivitāti nodrošina sistēma, kas darbīgās daļas turošo rāmi pēc nepieciešamības pabīda turpu šurpu perpendikulāri kustības virzienam. Līdz šim brīdim šādas darbības tika realizētas, izmantojot 2D krāsainā attēla kameras.


Claas Multi Cam sistēmā ir viena kamera ar divām lēcām (stereo kamera) augu 3D attēlu uzņemšanai. Vienlaikus ir uzlaboti 2D krāsu segmentācijas algoritmi, kā arī ieviesta automātiska kameras leņķa un augstuma fiksācijas funkcija. Izmantojot divvirzienu hidrocilindru, rindstarpu kultivatora rāmi kopā ar darbīgajām daļām iespējams sekmīgi nocentrēt tā, lai darbīgās daļas strādātu paralēli augu rindām, tos netraumējot. Sistēma tāpat brīdina traktoristu par jebkādu novirzi no optimālas darba kvalitātes.


Multi Cam sistēmas galvenās priekšrocības ir automātika, kas nodrošina daudz augstāku apstrādes precizitāti visā kultivatora darba platumā, faktiski izslēdzot jebkādas traktorista kļūdas iespējamību arī tīrumos ar lielu nezāļu īpatsvaru. Tas ir saistībā ar faktu, ka sistēma vada kultivatoru pa vadziņām, nevis atkarībā no augu lapu krāsas. Tieši tāpēc vēl viena no priekšrocībām ir tāda, ka ar šo aparātu iespējams strādāt arī vējainos apstākļos un laikā, kad dīgsti vēl ir pavisam mazi.

Jaunā sistēma samazina traktorista stresa līmeni un AAL izmantošanas intensitāti, vienlaikus ļaujot uzlabot darba precizitāti un efektivitāti, kā arī apstrādāt laukus nezāļu sākotnējās attīstības fāzēs, tādā veidā nodrošinot to efektīvāku apkarošanu.

Vairāk par izstādi lasiet šeit

Žurnāla Agro Tops oktobra numura titullapa
Žurnāla Agro Tops oktobra numura titullapa

Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.lv