Lauku sēta, Tūrisms

Izveidots jauns tūrisma maršruts “Zemgales saimnieki aicina ciemos”

Ir izveidots jauns tūrisma maršruts “Zemgales saimnieki aicina ciemos”, kurā iekļautas desmit saimniecības, informēja lauku partnerībā “Lielupe”.

Maršrutā iespējams ceļot pa Auces, Tērvetes, Dobeles, Jelgavas, Bauskas, Rundāles un Vecumnieku novadiem, sastapt un iepazīt desmit Zemgales saimniekus ar desmit viņu izlolotiem produktiem. Saimniecībās iespējams iepazīties ar bitenieku, čili piparu audzētāju, maiznieku un citiem amatu pratējiem.

Apmeklējot saimniecības, varēs dzirdēt saimnieku stāstus par produktu tapšanu, kā arī nogaršot tos.

Tūrisma maršruts izveidots, īstenojot projektu “Vietējo ražotāju konkurētspējas, sadarbības un atpazīstamības veicināšana”.

Jau vēstīts, ka iepriekš, apvienojot desmit saimniecību piedāvājumus, izveidots jauns gastronomiskā tūrisma maršruts grupām “Zemgales saimnieces aicina ciemos”. Maršrutā izstrādātāji iekļāvuši saimniecību “Annas” Olaines novadā, “Caunītes” Ozolnieku novadā, “Bemberus” un “Skrastiņus” Auces novadā, “Anneniekus” un “Sprīdīšus” Tērvetes novadā, “Terēnus” un “Blūdžus” Jelgavas novadā, kā arī “Vaidelotes” un “Lobgali” Bauskas novadā.

Katrā no pieturas punktiem tūristiem saimnieces piedāvās gan izziņas ekskursiju, gan īpašo gardumu. Saimnieču piedāvājumā ir ķiploku biezzupa un ķiploku tēja, jēra gaļas sautējums, biezās vafeles ar piparmētru sīrupu, mājas siers, aitas piena saldējums, dažādi konditorejas izstrādājumi un maize.

Pievienot komentāru