Laukos
Dārzeņi un augļi

Ja dārzā padevies izcils ķirbis, aicina dalībai čempionātā0

Jau divpadsmito gadu pēc kārtas oktobra beigās norisināsies “Latvijas lielākā ķirbja čempionāts”. Čempionāta rīkotāji, veikalu tīkls “Maxima Latvija”, aicina pieteikties ikvienu Latvijas iedzīvotāju, kuram šosezon izdevies savā dārzā izaudzēt varena izmēra ķirbi. Pieteikties čempionātam iespējams līdz 20. oktobrim.

Šī gada raženākais Latvijas ķirbis Rīgas Zooloģiskajā dārzā tiks noskaidrots 26. oktobrī. Iespējams šogad tiks pārspēts aizvadītajā gadā uzstādītais rekords – 404 kg smagais ķirbis, ko izaudzēja Elīza Neimane no Kurmāles pagasta, Kuldīgas novadā, ne vien iegūstot Latvijas lielākā ķirbja titulu, bet arī pārspējot visu iepriekšējo gadu uzstādītos rekordus.

“Par spīti ķirbju audzēšanas nelabvēlīgajām sezonas prognozēm, pērn čempionātā tika uzstādīts visu laiku smagākais rekords. Šis ķirbis visām ģimenēm, kas gadu no gada piedalās čempionātā, palielināja azartu pārspēt pagājušā gada rekordistu un piedalīties šajās sacensībās arī šogad,” atzina “Maxima Latvija” komunikācijas vadītājs Jānis Beseris.

Lai piedalītos konkursā, dalībniekiem jānomēra ķirbja apkārtmērs gan horizontāli, gan vertikāli. Šie dati kopā ar ķirbja atrašanās vietu un savu tālruņa numuru jānorāda pieteikuma anketā.

Tāpat konkursam pieteikties iespējams, zvanot pa bezmaksas tālruni 80002020 vai rakstot uz e-pasta adresi [email protected] ar norādi „Pieteikums konkursam „Latvijas lielākā ķirbja čempionāts””. Pieteikumā jānorāda ķirbja apkārtmērs horizontāli un vertikāli, kā arī ķirbja atrašanās vieta un tālruņa numurs. Par kvalificēšanos finālam katrs dalībnieks tiks informēts personīgi.

LA.lv