Laukos
Bizness

Ja vēlaties ierīkot dārzu uz balkona0

Ja jums ir palaimējies ar laba nekustamā īpašuma izvēli un jūsu pilsētas dzīvoklim komplektā nāk arī balkons – jūs varat kļūt par īstiem pilsētas dārzniekiem! Dārzs uz balkona var būt tik sarežģīts vai vienkārši, cik vien vēlaties, un tā iekārtošanai nebūs jāmeklē lētākais naudas aizdevums uz 30 dienām jeb billigste kviklån i 30 dage. Protams, tā ierīkošanai jūs varat tērēt simtiem eiro, bet tikpat labi varat to izdarīt arī ar ļoti ierobežotiem līdzekļiem. Kā tieši varēsiet iekārtot šo dārzu, būs atkarīgs no balkona vietas, gaismas pieplūdes un tā, cik daudz laika, enerģijas un naudas vēlaties tanī investēt.

Balkonos esošais mikroklimats parasti būtiski atšķiras no tā, kas pieejams pirmā stāva – zemes līmenī. Pat uz pavisam maza balkoniņa šis mikroklimats var būt pavisam atšķirīgs. Piemēram, ja balkona teritorija ir norobežota ar stikla sienām, tad tanī būs viens klimats, bet, ja tas būs atvērts brīvai vēja un lietus plūsmai – pavisam citāds klimats. Balkonu apstākļi patiesi var būt ārkārtīgi dažādi un ar milzīgām temperatūras svārstībām. Arī telpas virsmas apstrāde var ietekmēt jūsu balkona karstumu vai vēsumu.

Pavērojiet, cik daudz saules gaismas nokļūst jūsu balkonā? Cilvēki mēdz pārspīlēti pārvērtēt to, cik stundu tiešie saules stari nonāk telpā. Tas jo īpaši attiecas uz balkonu zonu, jo dažādas ēku daļas vai sienas var norobežot saules starus un apspīdēt tikai dažas no telpas zonām. Tāpēc jums ir nepieciešams precīzi novērtēt, cik stundas tiešie saules stari nonāk līdz vietai, kurā plānojat audzēt savus zaļumus. Lai to paveiktu, jums būs vai nu tīri praktiski jāizmanto pulksteņa laiks un jāveic novērojumi, vai arī varat izmantot modernākas ierīces, ko sauc par saules kalkulatoriem. Pievērsiet uzmanību, ka jūsu rezultāti būs atšķirīgi ziemas, pavasara, vasaras un rudens mēnešos.

Labā ziņa protams ir tāda, ka teju jebkuram no šiem klimatiem ir iespējams piemeklēt atbilstošus un skaistus augus, kas priecēs gan jūs, gan jūsu viesus. Triks ir pavisam vienkāršs – jums ir jāizplāno sava balkona pastāvīgā vide, vēl pirms uzsākat dārza plānojumu. Tieši tāpat, kā pieredzējuši finansisti jums iesaka salīdzināt sms kredītus ar negatīvu kredītvēsturi (sammenlign sms lån rki) vēl pirms galējā lēmuma pieņemšanas par labu vienam vai otram piedāvājumam, jums ir jāveic pienācīga apstākļu izpēte arī pirms dārzkopības uzsākšanas savā balkonā. Ja jūs atvālēsiet pietiekoši daudz laika, lai patiešām novērtētu savus apstākļus, jūsu panākumiem dārzniecībā būs ievērojamas izredzes.

Novērtējiet arī to, cik liels ir jūsu balkons. Pat ja jūsu telpa ir mikroskopiska, jūs joprojām varat izveidot piemīlīgu dārziņu. Arī platas palodzes var kļūt par produktīvu zaļo zonu jūsu idejām. Centieties domāt par jums pieejamo telpu arī trīs dimensijās. Vai ir kāda vertikāla telpas daļa, kurā jūs varat stādīt vai iekarināt dēstu podus? Ja, nē, tad arī jūs paši varat paveikt pārsteidzošas lietas, lai izveidotu šādu vertikālu telpu, lai pilnībā izmantotu pieejamos kvadrātmetrus.

Kā arī svarīgi ir apsvērt to, cik daudz laika jūs esat gatavi veltīt rūpēm par savu topošo balkona dārzu? Tas ir mīts, ka pastāv tādi augi, par kuriem “praktiski nav jārūpējas”. Ja vien tie nav no plastmasas vai jau miruši, visiem augiem ir nepieciešama īpaša aprūpe, jo visiem augiem ir nepieciešams ūdens, un lielākajai daļai no tiem ir nepieciešamas arī papildus barības vielas. Nopietni padomājiet par to, cik lielu uzmanību vēlaties pievērst saviem augiem. Vai esat bieži pieejams balkona tuvumā un varat atļauties dārzu laistīt vairākas reizes dienā? Vai jūs mēdzat daudz ceļot? Šie ir jautājumi, uz kuriem jārod atbildes, ja vēlaties ierīkot dārzu uz balkona.

LA.lv