Laukos
Tehnika

Japāņi izstrādā precīzās zemkopības sistēmu vienkāršajiem traktoriem0


Topcon SI-21
Topcon SI-21
Topcon SI-21

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

Japāņu kompānija Topcon izstrādājusi jaunu monitoringa sistēmu ar gaismas indikatoriem traktoriem ar manuālo stūres vadību un jaunu stūres vadības elektropievada sistēmu mašīnām, kas neatbalsta automātiskās vadības funkciju.

Pēc ražotāja vārdiem, modulis Topcon SI–21 ir vienkārši uzstādāma un ekspluatējama sistēma, kurai pateicoties operators var labāk izšķirt signālus par nepieciešamību piekoriģēt kustības trajektoriju un nenovirzīties no kursa, strādājot uz lauka.

Modelis SI–21, kas papildina Topcon X konsoļu sēriju, aprīkots ar gaismas diodēm, kas iedegas tādā pašā secībā kā gaismas indikators uz X sērijas konsoļu ekrāna. Gaismas indikators atrodas operatora acu līmenī, un, pateicoties SI–21, vadītājam nav nepieciešams novērst uzmanību uz sānu konsolēm. Sistēmai ir krāsu monitors, kas papildus attēlo atskaiti par veicamo darbu stāvokli.

Stūres vadības elektropiedziņas sistēma AES–35 paredzēta uzstādīšanai uz traktoriem, kas neatbalsta automātiskās vadības funkcijas un citu speciālo tehniku. Tāpat kā AES–25 modelis AES–35 ir pilnībā noturīgs pret atmosfēras ietekmi un var tikt uzmontēts uz atklātas platformas un tehnikas ar vaļēju kabīni.

Panelis paredzēts darbam ar plašu tehnikas klāstu: traktoriem, smidzinātājiem, mēslojuma izkliedētājiem un kombainiem. Galvenās modeļa funkcijas: augsta griezes momenta elektrodzinējs, kas griežas turp/atpakaļ; RTK pozicionēšanas precizitāte +/– 2 cm. Riteņa slīpuma papildu sensors ļauj palielināt trajektorijas precizitāti, strādājot ar maziem ātrumiem un ar priekšpusē uzkarināmiem agregātiem.

Vairāk žurnāla Agrotops šā gada jūnija numurā

LA.lv