Laukos
Dārzeņi un augļi

Jāpasteidz – uz ogu lasīšanu saimniecībās jau veidojas rinda0

Foto – Shutterstock

Cilvēku atsaucība aicinājumiem braukt uz saimniecībām un pašiem lasīt ogas pēdējos gados arvienu pieaug, tādēļ interesējāmies, cik liela vēlme doties pa taisno pie ogu krūma ir šajā sezonā.

Aina Uzuleņa, Ropažu novada piemājas saimniecības “Liepiņas” īpašniece:
“Mēs piederam pie tām saimniecībām, kurās cilvēki, iepriekš sazvanoties, var ierasties norunātajā dienā un pašu rokām salasīt ogas vai ko citu. Vakar ieradās ģimene ar trim bērniem, lasīja visi, ar upenēm pielasīja divus lielos spaiņus. Ja paši lasa, cena, protams, zemāka – viens eiro kilogramā. Upeņu mums šogad daudz, ogas lielas, cilvēki sāka braukt jau pagājušajā piektdienā, vēl varēs lasīt aptuveni nedēļu.”

Laima Linde, Tukuma novada zemnieku saimniecības “Jaunlagzdiņi” īpašniece:
“Salīdzinājumā ar pagājušo gadu mums aveņu raža labāka. Atsaucība liela, uz ogu lasīšanu izveidojusies pat rinda. Tas tāpēc, ka man jau daudzus gadus ir pastāvīgie klienti, kuri brauc no Rīgas, Jūrmalas, Kuldīgas, Ventspils, Engures, Kandavas. Bet tas nenozīmē, ka citi vairs nevar braukt – lūdzu, piezvaniet, vienosimies par konkrētu dienu! Vēl jau varēs lasīt kādas divas nedēļas. Platības mums pietiekami lielas – vasaras avenes divarpus hektāri, rudens – viens hektārs. Aveņu šķirnes dažādas, ogas ir gaišākas, tumšākas, lielākas, mazākas, saldākas, skābākas. Katra gaumei! Cilvēki brauc ne vien ar saviem groziem un spaiņiem, bet pat ar mazajiem trauciņiem, kurus ar ogām ved uz mājām un uzreiz saldētavā iekšā. Pie mums var arī nopirkt aveņu ievārījumu burciņās. Ir arī tādi, kuri veic konkrētu pasūtījumu, lai mēs salasām.”

Kārlis Ērglis, Kandavas novada zemnieku saimniecības “Vīksnas 1” īpašnieks:

“Mūsu piedāvājums – braukt un lasīt plūmes un ābolus. Plūmju stādījumi aizņem 1,5 hektārus, pirmā šķirne būs gatava aptuveni pēc desmit dienām, citas šķirnes vēlāk. Katras atsevišķas šķirnes plūmes varēs lasīt trijos vai četros piegājienos.”

Anita, SIA “Salaspils mellenes” pārstāve:
“Mums cilvēki piesakās jau divas nedēļas, dārza krūmu mellenes aizņem 2,5 hektārus, ir arī vēlās šķirnes, varēs lasīt vismaz līdz augusta vidum.”

LA.lv