Laukos
Politika

Jau pirmajā dienā rekordliela zemnieku interese par tiešmaksājumu avansu0

Foto: Burand/Shutterstock

Lai gan šodien, 16.oktobrī, ir tikai pirmā diena, kad Lauku atbalsta dienests (LAD) sāk vienotā platību maksājuma izmaksu, avansi izmaksāti jau rerkordlielam lauksaimnieku skaitam – 36 000 klientiem, informēja LAD pārstāve Kristīne Ilgaža

Kopējā izmaksātā summa pirmajā dienā ir vairāk nekā 58 miljoni eiro.

Šis ir pirmais gads, kad maksājums tik lielam lauksaimnieku skaitam tiek veikts tik ātri. Pirms gada tik liels klientu skaits saņēma minēto maksājumu līdz oktobra beigām.

“Panākt šādu uz izrāvienu ir bijis iespējams, jo LAD ir būtiski pilnveidojis savu darbu un daļu procesu automatizējis: informācijas sistēmā izveidotais “zaļais koridors” vairāk nekā 60% platību maksājumu pieteikumu administrēšanu veica bez darbinieku iesaistes,” norādīja Ilgaža.

Vienotā platību maksājuma finansējums 2018. gadā, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ir palielinājies par 10%, un provizoriskā atbalsta likme ir aptuveni 75 eiro par vienu hektāru, no kuras avansa maksājumā tiek izmaksāti 70 % t.i., 52,5 eiro par hektāru.

Tuvākajās dienās lauksaimnieki saņems arī avansa maksājumu 85% apmērā par apgabaliem, kuros ir dabas vai citi specifiski ierobežojumi.

LAD aicina lauksaimniekus vēlreiz pārliecināties Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā, vai Lauku atbalsta dienestam ir sniegtas visas nepieciešamās atbildes, lai maksājumus būtu iespējams saņemt savlaicīgi. Ņemot vērā, ka gan iepriekšējais, gan šis gads lauksaimniekiem laikapstākļu dēļ ir bijis pārbaudījumu pilns, LAD mērķtiecīgi strādā, lai maksājumi lauksaimnieku kontos nonāktu pēc iespējas ātrāk.

LA.lv