Tehnika, Universālā tehnika

Jaudīgākais ‘Case IH’ traktors aprīkots ar bezpakāpju transmisiju

Tapis zināms, ka kompānija Case IH plāno tirgū testēt Quadtrac traktora versiju ar bezpakāpju transmisiju CVT. Pēc ražotāja informācijas, šobrīd pieejamās PowerShift transmisijas operatoram nodrošina komforta līmeni, kas pilnībā salīdzināms ar CVT.

Taču ražotājs nolēmis spert vēl vienu soli šajā virzienā. Bezpakāpju pārnesumu kārba CVXDrive izstrādāta sadarbībā ar koncernu ZF un tiks piedāvāta traktoriem Quadtrac 470 CVX (maksimālā jauda 525 ZS), 500 CVX (maksimālā jauda 558 ZS) un 540 CVX (maksimālā jauda 613 ZS). Šobrīd jauda 613 ZS ir vislielākā zināmā CVT traktoru jauda.

Ar četriem mehāniskiem diapazoniem un automātisko pārslēgšanos starp tiem jaunā transmisija nodrošina bezpakāpju kustību no 0 līdz 40 km/h taisnā virzienā un no 0 līdz 18 km/h atpakaļvirzienā. Ar diskveida pārslēga un pogu, kas atrodas uz multikontrollera, palīdzību var uzstādīt trīs uzdotus kustības ātrumus. Jaunajai transmisijai paredzēta arī funkcija kick–down, kas nodrošina maksimālo paātrinājumu.

Pirmoreiz mašīna tika demonstrēta augusta beigās notikušajā Ziemeļamerikas kontinenta izstādē Farm Progress, bet Eiropas pirmizrāde plānota novembrī izstādē Agritechnica 2017. Pēc provizoriskiem datiem, traktori ar CVT tirdzniecībā būs pieejami nākamgad.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem
Vairāk lasiet žurnālā Agro Top
s
Mans_V1_reklamam

Pievienot komentāru