Laukos
Bizness

Jaunā “Laimas” fabrika Ādažos atradīsies uz jaunizveidotās Laimas ielas0


Jaunās “Lsimas” fabrikas Ādažos vizualizācija.
Jaunās “Lsimas” fabrikas Ādažos vizualizācija.
Jaunās “Lsimas” fabrikas Ādažos vizualizācija.

Saldumu ražotājas “Laima” īpašnieks – norvēģu kompānija “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” šī gada 6. decembrī ar nekustamo īpašumu kompānijas “Colliers International” starpniecību noslēdza līgumu par zemes iegādi Ādažos “Laimas” ražotnes būvniecībai, informē uzņēmumā.

Pirkuma līgums paredz zemes iegādi, kā arī ārējo komunikāciju – ceļu pievadu, ūdens, gāzes, elektrības, kanalizācijas, meliorācijas un optiskā interneta izbūvi iegādātajam zemes gabalam.

“Līdz ar zemes iegādi un būvniecības projekta iesniegšanu uzņemam strauju attīstības kursu. Jaunā “Laima” ražotne atradīsies uz pilnībā jaunbūvētas ielas, kuru nosauks par Laimas ielu. Ar šādu iniciatīvu vērsāmies Ādažu domē un deputāti domes sēdē ideju ir atbalstījuši,” norādīja “Orkla Confectionery&Snacks Latvija” valdes priekšsēdētājs Toms Didrihsons,

Viņš arī informēja, ka pirms līguma parakstīšanas tika veikta zemes ģeoloģiskā un ekoloģiskā izpēte, lai pārliecinātos par zemes atbilstību un grunts kvalitāti. Rezultāti apliecināja, ka zeme nav piesārņota un tā ir droša ražotnes celtniecībai. Vienlaikus ir izstrādāts jaunās ražotnes būvprojekts, kas ir iesniegts Ādažu novada domē un ir saņemta būvatļauja, lai varētu turpināt darbu pie detalizētāka tehniskā projekta izstrādes.

Būvprojektu pilnībā paredzēts pabeigt nākamā gada maijā, savukārt ražotnes celtniecību plānots sākt 2018. gada vasarā un pabeigt līdz 2019. gada pirmajam ceturksnim, lai 2019. gada nogalē varētu sākt pilnvērtīgu ražošanu jaunajā ēkā.

Kā ziņots, uzņēmums nākamo trīs gadu laikā investēs līdz pat 20 miljoniem eiro jaunās “Laimas” ražotnes būvniecībā un turpmākā attīstībā. Šīs ir vienas no lielākajām investīcijām pārtikas nozarē Latvijā un tās papildina vairāk nekā 16 miljonus eiro, ko pēdējo divu gadu laikā “Orkla” jau ieguldījusi saldumu un uzkodu biznesā.

“Orkla Confectionery&Snacks Latvija” ir viens no vadošajiem šokolādes un konditorejas izstrādājumu, kā arī uzkodu ražošanas uzņēmumiem Baltijas valstīs. “Orkla Confectionery&Snacks Latvija” pārstāv šādus produktu zīmolus: “Laima”, “Selga”, “Staburadze”, “Ādažu Čipsi”, “The Original Taffel Snacks” un “Pedro”. Uzņēmums eksportē preces uz gandrīz 30 valstīm, tajā kopumā strādā vairāk nekā 1000 cilvēku.

“Orkla” ir Oslo Fondu biržā (Oslo Stock Exchange) kotēts uzņēmums, kurš bāzēts Oslo, Norvēģijā. No 2016.gada 31.decembra “Orkla” grupā strādā 18 154 darbinieki. “Orkla” apgrozījums 2016.gadā bija 4,2 miljardi eiro.

Vairāk par šo tematu lasiet šeit

LA.lv