Latvijā, Politika

Jauna nodeva – par lauksaimniecības zemes nomas līguma reģistrāciju

Par lauksaimniecības zemes nomas līguma reģistrāciju un iesnieguma izskatīšanu turpmāk būs jāmaksā valsts nodevas, paredz valdības apstiprinātie grozījumi likumā “Par zemes privatizāciju lauku apvidos”.

Likumprojekts paredz, ka par lauksaimniecības zemes nomas līguma reģistrāciju pašvaldībā, kā arī par iesnieguma izskatīšanu pašvaldībā lauksaimniecības zemes iegādes gadījumā, ir maksājamas valsts nodevas.

Valsts nodevu apmērs un maksāšanas kārtība tiks noteikta Ministru kabineta noteikumos.

Grozījumi likumā izstrādāti atbilstoši Ministru kabineta komitejas 2017. gada 14. augusta sēdē uzdotajam uzdevumam Zemkopības ministrijai sadarbībā ar Finanšu ministriju sagatavot likumprojektu par grozījumiem likumā “Par zemes privatizāciju lauku apvidos”, paredzot, ka izdevumi, kas saistīti ar tiesiskuma uzraudzību darījumos ar lauksaimniecības zemi, ir jāsedz šo darījumu veicējiem.

Likumprojekts “Grozījums likumā “Par zemes privatizāciju lauku apvidos”” vēl jāapstiprina Saeimai.

15 Komentāri

  1. Tur pie prāta no tiem simts nenāks neviens,jo algām ir jāsagrabina un citur nav kur ņemt,visi ko varēja ir aplikti ar īpašiem nodokļiem ,tagad zemniekiem mēģinās kaut ko izspiest.

  2. Pastāstiet man,ka MK var maksāt ierēdņiem algu divkāršā apmērā,ja MK paredz,ka par šiem pakalpojumiem maksā darījuma veicējs un pasūtītājs.Tad man jautājums:Tas viss neietilpst darba laikā?Ierēdņiem algots darbs tiek apmaksāts no budžeta,tātad no nodokļu maksātāju naudas un + vēl par zemes līguma reģistrāciju 14 eur un 64 eur darījumu ar LIZ komisijas locekļiem?

  3. Kā valdībai nav kauna!!!Paši rauš pilnām rokām,bet jau tā nabagos zemniekus jau pavisam iestampā dubļos! Tā tik turpināt un drīz paliksit vieni savos krēslos!

Pievienot komentāru