Laukos
Tehnika

Jaunais graudu kombains ‘Versatile Nova’ nelielu saimniecību vajadzībām0

Jaunais kombains Versatile Nova paredzēts graudaugu kultūru novākšanai neliela izmēra laukos – no 50 līdz 500 ha.

Kombains ir kompakta trešās klases agromašīna. Tai ir trīs plus klases kuļmašīna, ceturtās klases tīrītājs. Augsts klīrenss, slīpkamera ar reljefa kopēšanas sistēmu, komfortabla kabīne un pilnīga automatizācija – tas viss izdevīgā gaismā izceļ jauno mašīnu citu analogu vidū. Ideāli piemērota tiem lauksaimniekiem, kuriem svarīgāka ir mašīnas cena, nevis augsta produktivitāte.

Versatile Nova kombains aprīkots ar kuļkurvi, kam ir pasaulē vislielākā aptvere – 154 grādi, kamēr pārējiem šis lielums nepārsniedz 130 grādu. Šī plašā aptvere ļauj kombainam viena apgrieziena laikā veikt lielu iekūlumu.

Bunkura apjoms ir 4,5 kubikmetri, bet izkraušanas ātrums – 50 litru sekundē.

Kombains aprīkots ar 180 ZS dzinēju, griezes momenta rezerve – līdz 20%. Dzinēja elektronika pilnībā seko tā darbībai un padod tieši tik daudz degvielas, cik nepieciešams atbilstoši konkrētajai noslodzei. Pateicoties tam, tiek sasniegts minimāls degvielas patēriņš.

Standarta komplektācijā kombains tiek piegādāts ar aizmugures piedziņu. Īsā bāze un palielinātais klīrenss (0,5 m) ir vērā ņemama priekšrocība, strādājot reģionos ar nelīdzenu reljefu. Bet, strādājot augsnēs ar pazeminātu nestspēju, paredzēta iespēja uzstādīt palielināta izmēra riteņus.

Kombainiem Versatile Nova uzstāda divvietīgas ComfortCab kabīnes kā augstākas klases mašīnās – hermetizētas, ar kondicionēšanas sistēmu, ērtiem regulējamiem krēsliem un stūres statni. Vadīt darba procesus palīdz borta informatīvā sistēma Adviser II ar monitoru.

Jaunā kombaina kvalitātes un cenas attiecība savas klases konkurentu vidū ir optimāla, tāpēc kompānija Versatile rēķinās, ka kombains gūs popularitāti, īpaši Austrumeiropā.
Vairāk par tehnikas tirgus jaunumiem lasiet šeit

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem
Vairāk lasiet žurnāla Agro Tops oktobra numurā

LA.lv