Tehnika, Universālā tehnika

Jaunākie atsvari ‘John Deere’ traktoru riteņiem

Starptautiskās lauksaimniecības tehnikas izstādē “Agritechnica 2017”, kas notiks no 12. līdz 18. novembrim Vācijas pilsētā Hannoverē, jau ierasti tiks demonstrēti nozares jaunākie sniegumi.
Viens no tiem – EZ Ballast Wheels – John Deere atsvari riteņiem (izstādē – 13 halle, stends E30)

Lai traktors smagos lauku darbos varētu attīstīt savu maksimālo vilces spēku, ir svarīgi to optimāli nobalansēt. Priekšējo asi parasti noslogo, izmantojot priekšējos atsvarus, kas mūsdienu traktoriem parasti ir droši un ērti uzmontējami. Aizmugurējo asi parasti slogo ar riteņu atsvariem, kuru masa sasniedz pat 1000 kg. Šo atsvaru trūkums – tos sarežģīti uzlikt un noņemt. Arī pārvietot tos ir aplam neērti, tāpēc bieži vien tas ir bīstams un laiku patērējošs darbs.

Daudz vienkāršāks risinājums ir EZ Ballast Wheels atsvari riteņiem. Tos uzmontē, izmantojot frontālo iekrāvēju ar palešu ķepām, un svarīgākais, ka atsvari sākotnēji nemaz nav jānofiksē precīzi tajā vietā, kur tiem jābūt. Tas savukārt neliek nevajadzīgi dīdīties ar traktoru. Līdzko atsvars ielikts ritenī, to nofiksē ar speciāliem paralelograma mehānismiem, nevis pieskrūvē, kā to dara parasti.

Tas nozīmē, ka optimāla balasta nodrošināšanu katram darbam, uzmontējot atsvarus, bez īpašām pūlēm ērti un ātri var veikt viens cilvēks. Tādējādi EZ Ballast Wheels balasta atsvari sniedz ievērojamu ieguldījumu degvielas ekonomijas un augsnes aizsardzības jomā.

Pēc Agritechnica materiāliem sagatavojis Jānis Kažotnieks, mehanizācijas eksperts
Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

AT_COVER_julijs

Pievienot komentāru