Laukos
Lauku sēta

Jaunieši Rīgā diskutēs par to, vai ir vērts dzīvot laukos0

Foto LETA

Lai diskutētu par iemesliem, kāpēc cilvēki dodas prom no laukiem un to, kā aizbraukšana ietekmē lauku dzīves kvalitāti, pirmdien, 4. decembrī, jaunatnes kultūras portāls Jest; aicina ikvienu interesentu uz publisku diskusiju par iedzīvotāju došanos prom no Latvijas lauku reģioniem.

Diskusijā piedalīsies Aizputes jauniešu centra “Ideju māja” bijusī vadītāja Paula Āboliņa-Ābola un Latvijas universtitātes Sociālo un politisko pētījumu institūta direktore Aija Zobena un citi eksperti un lauku dzīves entuziasti.

Kā informē pasākuma rīkotāji, cilvēku masveida aizbraukšana no laukiem sabiedrībā un medijos ir sāpīgs temats, bet tukšās viensētas, ciemati un mazpilsētas ierasti saistās ar bezcerību un nolemtību. Vai iedzīvotāju došanos no laukiem uz pilsētām un ārzemēm iespējams vērtēt arī citādi – kā zināmā mērā likumsakarīgu procesu? Vai dzīve Latvijas laukos ir vērtība pati par sevi? Un kā cilvēku skaita samazināšanās ietekmē lauku dzīves labklājību – ekonomiski, sociāli un ietekmē uz apkārtējo vidi? – uz šiem jautājumiem diskusijā tiks meklētas atbildes.

Diskusija “Vai vērts dzīvot laukos?” notiks pirmdien, 4.decembrī, plkst. 20, Rīgā, kinoteātrī “Kino Bize” Elizabetes ielā 37 (ieeja no pagalma). Ieeja pasākumā bez maksas.

LA.lv