Laukos

Jauniešus izglītos mērenā dzeršanā0

Foto – LETA

Latvijas alkohola nozares asociācija (LANA) līdz ar festivālu sezonas sākumu jūlijā un augustā organizē kampaņu “Ballējies ar stilu. Nenolūzti un neizžūsti” ar mērķi izglītot jauniešus par pārdomātu alkohola lietošanu, informē LANA.

Pirmais izglītojošais pasākums notiks festivāļā “Positivus” sestdien, 15.jūlijā Salacgrīvā, Viļņu ielā 26 no plkst. 12 līdz 16, kur ikvienam interesentam būs iespēja izbaudīt virtuālās realitātes spēli, uzzināt par atbildīgiem alkohola lietošanas paradumiem, kas mazina negatīvo ietekmi uz veselību.

Tam sekos līdzīgs pasākums augustā – mūzikas festivāla “Laba Daba” laikā.

Kampaņas organizatori iecerējuši atgādināt, ka jebkura stipruma alkohols ir alkohols un to lietošanā nepieciešama mērenība, kas savukārt ir cilvēka brieduma pazīme.

“No medicīnas nozares ekspertiem saņemam informāciju, ka joprojām pastāv mīti par to, kādā veidā un apjomos alkoholiskos dzērienus drīkst lietot. Mūsu vēlme un uzdevums ir izglītot sabiedrību, mudinot lietot alkoholu ar mēru, kā arī pievērst uzmanību tam, ka jādzer ūdens pēc alkoholisko dzērienu, arī alus vai vīna lietošanas,” uzsvēra LANA izpilddirektors Dāvis Vītols.

Sauklis “Nenolūzti un neizžūsti” ir tiešs aicinājums dzert tīru ūdeni, ja ir vēlme lietot alkoholiskos dzērienus. Kampaņas autori atgādina, ka ūdens ir labākā izvēle, jo palēnina noreibšanu un palīdz vieglāk izvadīt no organisma alkoholu, samazinot tā koncentrāciju asinīs.

LANA apvienojušies septiņi Latvijas lielākie nozares uzņēmumi: AS “Latvijas balzams”, SIA “LIVIKO”, SIA “Pernod Ricard Latvia”, SIA “Dunker Latvija”, SIA “Prike Latvija”, SIA “Drinks Distribution”, SIA “Amber Distribution Latvia”.

LA.lv
LA
Laukos.lv
Laukos
PVD atkārtoti konstatē salmonellu Ukrainas izcelsmes olu baltuma produktā 1
1 diena
LE
LETA/BNS
Laukos
Lietuvas minerālmēslojuma tirdzniecības kompānijas “Scandagra” peļņa sarukusi līdz 2,275 miljoniem eiro
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Vienkārši padomi miniiekrāvēja izvēlei
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
“Prāta vētras” koncerts Liepājā noritējis mierīgi
8 minūtes
LA
LA.LV
Kultūra
Nīcas novada svētkos atdzīvinās leģendāro filmu “Kāzas Nīcā”
2 stundas
LE
LETA
Kultūra
Pirmā Līvijas Akurāteres balva pasniegta Ogres Tautas teātrim
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Aptauja: 97% Rīgas un Pierīgas iedzīvotāju uzturā lieto zivis un jūras veltes
18 minūtes
LE
LETA
Dabā
Tveici pēcpusdienā pārtrauks lietus un negaisa mākoņi
3 stundas