Laukos

“Jaunpagasts plus” apgrozījums pērn sasniedzis teju desmit miljonus eiro0

Foto – Shutterstock

Bioetanola, pārtikas spirta un alkoholisko dzērienu ražotājs SIA “Jaunpagasts plus” pagājušajā gadā strādāja ar 9,666 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 90,6% vairāk nekā gadu iepriekš, turklāt uzņēmuma zaudējumi samazinājās vairākkārt un bija 422 597 eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka zaudējumi samazinājušies saistībā ar iepriekšējā gadā par pieciem miljoniem eiro atzītiem zaudējumiem no aktīvu vērtības samazināšanās.

Vadība arī atzīmē, ka pērn auga apgrozījums visos produkcijas segmentos, tostarp būtisks kāpums – no 1,5 līdz 3,4 miljoniem eiro – bija blakusprodukta olbaltumvielu koncentrāta realizācijā.

Vadības ziņojumā arī uzsvērts, ka 2017.gada decembrī Talsu rajona tiesa izbeidza “Jaunpagasts plus” ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesu, kas tika sākts 2016.gada augustā, tādējādi apmierinot “Jaunpagasts plus” pieteikumu par procesa izbeigšanu. Tas ļāva sakārtot nodokļu parāda atmaksas grafiku Valsts ieņēmumu dienestam.

Vadība atgādina, ka šā gada aprīlī “Jaunpagasts plus” kapitalizēja 15,931 miljona eiro saistības pret māteskompāniju, tādējādi palielinot pamatkapitālu līdz 20,2 miljoniem eiro un panākot pozitīvu pašu kapitālu. Kompānijai piešķirts 500 000 eiro aizdevums no radniecīga uzņēmuma, lai “Jaunpagasts plus” spētu noteiktajos termiņos nokārtot īstermiņa saistības.

“Jaunpagasts plus” šogad martā par 352 000 eiro pārdevusi arī nekustamo un kustamo īpašumu, kas atrodas Talsu novada Jaunpagastā.

2018.gadā uzņēmums plāno palielināt apgrozījumu līdz 10 miljoniem eiro. Apgrozījuma pieaugumu iecerēts sasniegt, palielinot ražoto produktu pārdošanas apmērus un to realizācijas cenas. Tāpat plānots investēt tehnoloģisko procesu pilnveidošanā, kas ļaus uzlabot energoresursu optimālu izlietojumu.

2016.gadā “Jaunpagasts plus” strādāja ar 5,072 miljonu eiro apgrozījumu un 6,656 miljonu eiro zaudējumiem.

“Jaunpagasts plus” reģistrēts 1997.gada septembrī, pamatkapitāls ir 20,2 miljoni eiro. “Jaunpagasts plus” vienīgais īpašnieks ir Latvijas uzņēmums SIA “BioAkcept”. “BioAkcept” pieder divām Latvijas kompānijām AS “MCD” (51,02%) un SIA “Doncom” (48,98%).

LA.lv