Laukos
Piensaimniecība

“Jaunpils pienotava” kooperatīva zemniekiem dividendēs izmaksā 100 000 eiro0

Foto – Shutterstock

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība (LPKS) “Piena ceļš” no tam piederošā piena pārstrādes uzņēmuma AS “Jaunpils pienotava” dividendēs saņēmis 100 000 eiro, informē Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas pārstāvji.

“Jaunpils pienotava” dividendes 100 000 eiro apmērā kooperatīvam izmaksājis no 2017.gada peļņas, kas kopumā bija 753 660 eiro.

Dividenžu izmaksa notiek jau otro gadu, tādējādi pierādot zemniekiem piederoša piena pārstrādes uzņēmuma spēju stabili attīstīties un dot labumu tā īpašniekiem. pērn zemnieki dividendēs saņēm 75 000 eiro.

Dividendēs nesadalītā peļņas daļa ieguldīta uzņēmuma attīstībā – jaunās biezpiena ražošanas līnijās un uzņēmuma notekūdeņu attīrīšanas iekārtu izbūvē. Uzņēmuma 2017.gada apgrozījums salīdzinājumā ar 2016. gadu pieauga par 6%, sasniedzot 11,5 miljonus eiro. savukārt pērn “Jaunpils pienotavas” apgrozījums būs audzis par 7%, prognozē LLKA.

LPKS “Piena ceļš” valdes priekšsēdētājs Raimonds Misa norāda, ka labie darb ības rezultāti sasniegti pateicoties gan uzņēmuma īpašnieku – Latvijas zemnieku, gan uzņēmuma vadības mērķtiecīgai, uz attīstību orientētai darbībai Latvijas iekšējā un eksporta tirgos. Ieguldīti lieli resursi jaunu tirgu apgūšanā, esošo produktu līniju atjaunošanā un uzlabošanā, kā arī jaunu produktu radīšanā.

Kooperatīva vadītājs norāda, ka pērn apgrozījuma pieaugumu nodrošinājis gan eksporta kāpums, gan veiksmīgais darbs iekšējā tirgū. Uzņēmums “Jaunpils pienotava” produkciju eksportē uz Vāciju, aug arī dažāda veida piena produktu eksporta apjomi uz ASV, Angliju, Izraēlu un Austrāliju.

Iekšējā tirgū apgrozījuma pieaugumu nodrošināja pašiem sava tiešās tirdzniecības tīkla attīstīšana, kā arī attiecību sakārtošana ar lielveikalu ķēdēm. Uzņēmuma produkcijas augstā kvalitāte atzīta arī izstādes “Riga Food” ietvaros organizētā piena produktu konkursā, kur godalgotas vietas guvis gan uzņēmuma ražotais skābais krējums ar 20% tauku saturu, biezpiens ar tauku saturu 0,5%, skābpiena dzēriens “Rjaženka”, kā arī biezpiena deserts “Saldais”.

“Piena ceļš” šobrīd ir viens no lielākajiem piena ražotāju kooperatīviem, kura biedru skaits ir ap 50 zemnieku saimniecību. Kooperatīvs dibināts 2004. gadā, bet par AS “Jaunpils pienotava” iegādi zemnieki nolēma 2008.gadā. Kopš 2005.gada kooperatīvs “Piena ceļš” ir Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas biedrs.

LLKA ir dibināta 2002.gadā un apvieno lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības (LPKS) un mežsaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības (MPKS), kuras strādā savu biedru interesēs, samazinot to ražošanas izmaksas. Šobrīd LLKA ir 50 biedri.

LA.lv