Laukos
Tehnika

Jaunumi augu aizsardzības līdzekļu sarakstā. Fungicīdi0

Foto: PantherMedia/Scanpix/LETA

* Plexeo 90, Turret 90

– sistēmas iedarbības preparāti slimību ierobežošanai ziemājos un vasarājos, ziemas un vasaras rapšu sējumos izmantojams arī kā augšanas regulators. 2. reģ. klase. Darbīgā viela: metkonazols.

Lietots rudenī ziemas rapšu 4–6 lapu stadijā (AS 14–16), uzlabo rapšu pārziemošanas spējas, noturot augšanas punktu tuvāk augsnei, veicina sakņu sistēmas veidošanos, uzlabojot augu vitalitāti, kā arī ierobežo slimību izplatību. Lietots augstražīgos sējumos, sākot ar stublāja pagarināšanās fāzes sākumu, līdz redzamas galvenās ziedkopas (AS 31–55), novērš stublāju lūšanu un uzlabo veldres noturību, kā arī ierobežo krustziežu sausplankumainību.

Lietots rapšu ziedēšanas laikā, ierobežo nozīmīgākās rapšu stublāja, lapu un pāksteņu slimības – krustziežu sauso puvi, krustziežu sausplankumainību, balto puvi. Maksimālais apstrāžu skaits ziemas un vasaras rapšu sējumos neatkarīgi no lietošanas mērķa – viena reize veģetācijas periodā. Nogaidīšanas laiks – 56 dienas.

Ziemas un vasaras kviešu, kā arī ziemas un vasaras tritikāles sējumos lietojams, lai ierobežotu kviešu lapu pelēkplankumainību, kviešu plēkšņu plankumainību, brūno rūsu, dzelteno rūsu, kviešu lapu dzeltenplankumainību. Smidzinājums veicams, parādoties slimības pirmajām pazīmēm, no vārpas piebriešanas karoglapas makstī fāzes sākuma līdz ziedēšanas beigām (AS 40–69). Ja smidzinājumu veic kviešu ziedēšanas laikā (AS 61–69), ierobežo vārpu fuzariozi. Maksimālais apstrāžu skaits sezonā – 1, nogaidīšanas laiks – 35 dienas.

Ziemas un vasaras miežu sējumos lietojams, lai ierobežotu miežu lapu tīklplankumainību, stiebrzāļu gredzenplankumainību, pundurrūsu, dzelteno rūsu. Rudzu sējumos ierobežo stiebrzāļu gredzenplankumainību, brūno rūsu un dzelteno rūsu, bet auzu sējumos – auzu lapu brūnplankumainību. Smidzinājums veicams, parādoties slimības pirmajām pazīmēm, sākot no vārpas piebriešanas karoglapas makstī fāzes sākuma līdz ziedēšanas beigām (AS 40–69). Maksimālais apstrāžu skaits sezonā – 1, nogaidīšanas laiks – 35 dienas.

Ievērot 10 m aizsargjoslu līdz ūdenstilpēm un ūdenstecēm.

Trianum-P

– pieskares iedarbības preparāts slimību ierobežošanai, audzējot dažādu augu stādus un dēstus, kā arī slimību ierobežošanai ogulājos un garšaugu un dārzeņu stādījumos, un sējumos segtās platībās. 3. reģ. klase. Satur sēnes Trichoderma harzianum celma T–22 sporas.

Lietojot profilaktiski, augi tiks pasargāti no sakņu puvēm, ko izraisa augsnes sēnes, piemēram, Fusarium spp., Rhizoctonia spp., Pythium spp., Sclerotinia spp. Preparāts uzlabo barības vielu uzņemšanu un veicina auga noturību, stiprina sakņu sistēmu un auga virszemes daļu. Preparāta sastāvā esošās sēnes var uzlabot dažādu neorganisku barības vielu šķīdību. Preparāta sastāvā esošās sēnes aug 10–34 0C temperatūrā, pH līmenim jābūt no 4 līdz 8,5 dažādos substrātos un uz dažādu augu saknēm.

Maksimālais apstrāžu skaits sezonā, audzējot ogulāju, dārzeņu, garšaugu, krāšņumaugu stādus un dēstus segtās platībās – 2, bet, audzējot dēstus un stādus kokaudzētavās segtās platībās un atklātā laukā, – 4. Maksimālais apstrāžu skaits salātiem un citiem lapu dārzeņiem, stublāju dārzeņiem, sakņu un bumbuļu dārzeņiem, sīpol­puķēm – 1, zemenēm, avenēm, krūmmellenēm, kazenēm – 5, krāšņumaugiem – 4, augļu dārzeņiem (tomātiem, gurķiem, paprikai, ķirbjiem, kabačiem u. c.) – 12.

Vairāk lasiet žurnāla Agro Tops septembra numurā

LA.lv
AT
Agro Tops
Laukos
Ukrainā sākta jauna zīmola traktoru ražošana
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Jaunumi augu aizsardzības līdzekļu reģistrā – dzīvie organismi
1 diena
LE
LETA
Laukos
Kooperatīva “Agrario” apgrozījums pagājušajā finanšu gadā saruka līdz 960 251 eiro
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Pūce pieļauj iespēju saglabāt Liepājai, Rēzeknei un Daugavpilij atsevišķu pašvaldības statusu
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
Vai beidzies čeku loterijas bums?
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Šonedēļ līs retāk! Sinoptiķi jau izsaka versiju, kāda varētu būt ziema Ziemeļeiropā
3 stundas
LE
LETA
Sports
Sevastova ar pārliecinošu uzvaru sāk turnīru Maskavā
1 stunda
LA
LA.LV
Kultūra
Radošo personu atbalsta programmā samazinās piešķīrumu senioriem 1
3 stundas