Laukos

“Jēkabpils kokapstrāde” pērn krasi kāpinājusi apgrozījumu0

Foto – Shutterstock

Kokapstrādes uzņēmums SIA “Jēkabpils kokapstrāde” (iepriekš “Jēkabpils mežrūpniecība”) pagājušajā gadā strādāja ar 23,668 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 23,5% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt zaudējumi pieauga par 39% – līdz 634 405 eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Vadības ziņojumā teikts, ka pērn uzņēmums uzlaboja ražošanas efektivitāti, kas ļāva sasniegt saražotās produkcijas apmēra pieaugumu. Vienlaikus galvenajos noieta tirgos bija vērojams produkcijas cenu kāpums, sekmējot apgrozījuma pieaugumu 23,5% apmērā salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu.

Uzņēmuma mērķis šogad ir paaugstināt ražošanas iekārtu un darbaspēka efektivitāti un 2018.gadu noslēgt ar peļņu. Nākotnē kompānija plāno ieguldīt papildus līdzekļus pētniecības un attīstības jomā, nepieciešamības gadījumā piesaistot papildus speciālistus.

Tāpat 2018.gadā uzņēmums plāno turpināt strādāt pie produktu groza optimizēšanas, uzlabojot koksnes lietderīgo iznākumu, kā arī izmaksu samazināšanas, kas ļaus uzlabot uzņēmuma finanšu rādītājus.

2004.gadā dibinātās “Jēkabpils kokapstrādes” pamatkapitāls ir 3,141 miljons eiro. Patlaban uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir “JMR Asset Management”, kas savukārt pieder Kiprā reģistrētai kompānijai “LIENHARDTE HOLDING LIMITED”.

Kompānijas mājaslapā teikts, ka “Jēkabpils kokapstrādes” pamatdarbība ir apaļkoku iegāde, kā arī zāģmateriālu un šķeldas ražošana un pārdošana. Zāģmateriāli tiek ražoti kokzāģētavā Zīlānu ielā 66D, Jēkabpilī.

LA.lv