Laukos
Dārzeņi un augļi

Jelgavā par septiņiem miljoniem eiro plāno būvēt veģetārās pārtikas ražotni0

Foto no pixabay.com

SIA “Nature Foods” plāno ieguldīt septiņus miljonus eiro rūpnīcā Jelgavā, kur paredzēts ražot vegāniem un veģetāriešiem paredzētu pārtiku, informēja pilsētas pašvaldībā.

Šodien Jelgavas dome un “Nature Foods” noslēgusi līgumu par jaunas ražošanas ēkas būvniecību Prohorova ielā 13. Uzņēmuma pamatdarbība ir vegāniem un veģetāriešiem paredzētu pārtikas produktu receptūru izstrāde, pārstrādes tehnoloģiju izstrāde, ražošana un izplatīšana.

Galvenais produkts ir no pākšaugu proteīna iegūstams dzēriens – alternatīva govs pienam. Tāpat plānota arī uzkodu ražošana no zirņu proteīna.

Līgums paredz, ka Prohorova ielā 13 tiks uzbūvēta ražošanas ēka vismaz 4000 kvadrātmetru kopplatībā. Kopējās investīcijas ražotnes izveidošanā tiek plānotas septiņu miljonu eiro apmērā.

Uzņēmums plāno vismaz 61 jaunu darbavietu.

Jelgavas pašvaldība zemes gabala izmantošanai nodrošinās inženiertehniskās apgādes tīklus un piebraucamo ceļu atbilstoši Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētam projektam “Tehniskās infrastruktūras sakārtošana uzņēmējdarbības attīstībai degradētā teritorijā”. Projekta mērķis ir pārbūvēt un atjaunot Garozas, Prohorova un Neretas ielas, pārbūvējot un paplašinot braukšanas joslas, kā arī izbūvējot autobusu pieturas, apgaismojumu, inženiertīklus, apvienoto gājēju un velosipēdistu ceļu. Novecojušās ielu infrastruktūras uzlabošana paredzēta 2019. un 2020.gadā.

“Firmas.lv” dati liecina, ka uzņēmums “Nature Foods” dibināts 2017.gadā Rīgā un pirmo darbības gadu noslēdzis ar 7728 eiro zaudējumiem.

Uzņēmuma lielākais īpašnieks ar 87.50% kapitāldaļu ir Itālijas pilsonis Masin Markus, savukārt 12,50% daļu pieder Vācijas uzņēmumam “Michael Pelster Holding GmbH&Co”.

LA.lv