Laukos
Dārzeņi un augļi

“Jelgavas augļi” par pārkāpumiem zaļā publiskā iepirkuma jomā maksās 250 eiro sodu0


Burkāni.
Burkāni.
Foto – LETA

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) piemērojis 250 eiro naudas sodu uzņēmumam SIA “Jelgavas augļi”, kurš Rīgas izglītības iestādēm piegādājis citvalstu un pašmāju produkciju tā vietā, lai nodrošinātu zaļā publiskā iepirkuma prasībām atbilstošus dārzeņus, informēja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere.

“Par maldinošas informācijas sniegšanu par preces izcelsmi, PVD “Jelgavas augļi” piemērojis 250 eiro naudas sodu,” sacīja Meistere.

Jau ziņots, ka saistībā ar konstatētajiem pārkāpumiem zaļā publiskā iepirkuma jomā, PVD uzņēmumā “Jelgavas augļi” aprīlī apturēja 12 tonnu dārzeņu izplatīšanu un sāka lietvedību administratīvā pārkāpuma lietā.

Uzņēmuma valdes loceklis Igors Sidorišins iepriekš pieļāva, ka uzņēmums ir nepareizi nomarķējis daļu produkcijas. Vienlaikus viņš apgalvoja, ka visi piegādātie dārzeņi, izņemot burkānus, audzēti Latvijā. Uzņēmums, tiekoties ar PVD, sola pierādīt dārzeņu izcelsmi ar atbilstošām pavadzīmēm. “Katram uzņēmumam ir grūtākas dienas, kad ir daudz pasūtījumu un var kļūdīties,” teica Sidorišins.

Pēc uzņēmuma vadītāja teiktā, vietējos burkānus nebija iespējams iegādāties, jo tie ir beigušies, tāpēc gan izglītības iestādēm, gan uzņēmumiem tiek piegādāti Lietuvā audzētie dārzeņi, jo kaimiņvalstī ir lielākas saimniecības, kas tos vēl spēj nodrošināt. Sidorišins apgalvoja, ka klienti par burkānu izcelsmes valsti bija informēti iepriekš.

Kā liecina “Firmas.lv” dati, SIA “Jelgavas augļi” reģistrēts 2015.gadā, pamatkapitāls ir 20 eiro. Uzņēmuma apgrozījums 2016.gadā bija 645 777 eiro, bet zaudējumi – 16 229 eiro.

“Jelgavas augļi” īpašnieki ar 50% daļu katrs ir Edgars Sindeckis un Igors Sidorišins.
Vairāk par šo tematu lasiet šeit

LA.lv