Laukos
Dārzeņi un augļi

Jūnijā plāno sākt Centrāltirgus gastronomijas paviljona remontu0

AS “Rīgas centrāltirgus” (RCT) 1.jūnijā plāno sākt atjaunot centrāltirgus gastronomijas paviljonu, un tā atjaunošanas darbus iecerējis noslēgt 1.oktobrī, informēja RCT Mārketinga un komunikācijas daļas vadītājs Aleksandrs Šuņins.

Tirdzniecības zālē plānots izvietot sešas tirdzniecības “salas”, kas veidotas no tērauda konstrukcijām. Tajās paredzēts uzstādīt tirdzniecības vitrīnas un mēbeles, izbūvēt vitrīnu aukstuma apgādi, izbūvēt ūdensapgādi un kanalizāciju, kā arī salu apgaismojumu.

Visā paviljonā paredzēts veikt esošo sienu apmetuma remontu, krāsot, izbūvēt starpsienas atbilstoši plānojumam un veikt citus darbus, kā arī izbūvēt apkures un ventilācijas sistēmas, pārbūvēt siltummezglu un izbūvēt ugunsgrēka atklāšanas un ugunsgrēka trauksmes un centralizētās izziņošanas sistēmu.

Pēc Šuņina sacītā, gastronomijas paviljona atjaunošanai paredzētais investīciju apmērs būs zināms maija vidū pēc attiecīgā iepirkuma konkursa noslēgšanās, jo tikai tad būšot zināmi pretendentu piedāvājumi.

Gastronomijas paviljona atjaunošanas rezultātā būs sakārtota infrastruktūra un vide gan pircējiem, gan tirgotājiem. Paviljonā plānots tirgot konditorejas izstrādājumus, žāvētus augļus un ogas, kā arī riekstus un citus produktus, nelielā daļā iecerēta arī piena produktu tirdzniecība.

Pirmo reizi RCT vēsturē paviljona iekšpusē būs arī speciāla zona ar vairākām ēdināšanas iestādēm, kuras ir izvietotas apkārt ēdamzālei, kur cilvēkiem nobaudīt iegādāto ēdienu jeb “food court”.

Šuņins pastāstīja, ka šogad RCT plāno veikt arī citus labiekārtošanas darbus, tostarp izgaismot paviljonu fasādes, izbūvēt un atklāt informācijas centru. Turpretī 2019.gadā iecerēts sākt atjaunot zivju paviljonu, kā arī daļā teritorijas – segumu un lietus kanalizācijas tīklus.

Rīgas Centrāltirgus dibināts 1930.gada 2.novembrī, bet kā Rīgas pašvaldības uzņēmums darbojas kopš 1995.gada. Tajā ietilpst Centrāltirgus, Āgenskalna un Vidzemes tirgus. “Rīgas centrāltirgus” pamatkapitāls ir 10 327 036 eiro.

LA.lv