Laukos
Politika

Jūrmalā diskutēs par lauksaimniecības politikas virzību0

Foto LETA

Lai gūtu priekšstatu par Eiropas Komisijas iecerēm saistībā ar Kopējo lauksaimniecības politiku (KLP) pēc 2020. gada, kā arī lai diskutētu par Latvijas redzējumu šajā jautājumā, Valsts Lauku tīkla (VLT) sekretariāts ceturtdien, 7. decembrī Jūrmalā, Majoros, rīko konferenci “Lauksaimniecības politika pēc 2020”.

Plānots, ka konferenci par Latvijas lauksaimniecībai būtiskajiem jautājumiem atklās zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Savukārt Eiropas Komisijas (EK) Lauksaimniecības un lauku attīstības ģenerāldirektorāta pārstāvji Kristīne Bori un Imans Būts informēs par aktualitātēm saistībā ar EK skatījumu uz KLP nākotni pēc 2020. gada. Savā redzējumā par KLP nākotni dalīsies arī “COPA-COGECA” (organizācijas, kas pārstāv lauksaimnieku un lauksaimniecības kooperatīvu intereses ES un starptautiskajās institūcijās) Latvijas dalīborganizācijas “Zemnieku Saeima” vadītāja Maira Dzelzkalēja-Burmistre.

Paneļdiskusijā “Ko piedāvā un ko sagaidām no Eiropas Komisijas?” piedalīsies ZM ES lietu nodaļas padomnieks Briselē un Veselības ministrijas Valsts sekretārs Aivars Lapiņš, Saeimas deputāte Laimdota Straujuma, AREI Lauksaimniecības attīstības un ekonomisko attiecību daļas vadītājs Andris Miglavs, kā arī Latvijas Dabas fonda padomes loceklis Andrejs Briedis.

Par Latvijas pozīciju saistībā ar tiešmaksājumiem nākamajā plānošanas periodā informēs Zemkopības ministrijas Tirgus un tiešā atbalsta departamenta direktors Zigmārs Ķikāns. Savukārt ZM Lauku attīstības atbalsta departamenta direktore Liene Jansone skaidros valsts pozīciju lauku attīstības virzībai pēc 2020. gada.

Ar sabiedrības viedokli par to, kādai jābūt KLP attīstībai, iepazīstinās Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) vadītājs Mārtiņš Cimermanis. Kāda bijusi saikne starp vēlamo un reālo, vērtējot iepriekšējo Lauku attīstības plāna (LAP) periodu, skaidros AREI Lauku attīstības novērtēšanas daļas vadītāja Elita Benga. Savukārt par Latvijas lauku turpmākajiem attīstības ceļiem diskutēs Saeimas deputāti Valters Dambe un Armands Krauze, Jauno zemnieku kluba pārstāvis Māris Freimanis un Meža īpašnieku biedrības valdes priekšsēdētājs Arnis Muižnieks.

Plašāka informācija LLKC mājaslapā. Konferences norisei varēs sekot tiešraidē vietnē www.laukutikls.lv

Vairāk par šo tematu lasiet šeit

LA.lv