Laukos
Tehnika

Kā izskatās “Mitsubishi”, “Renault” un “Volvo” traktori…0


‘Volvo’ traktors
‘Volvo’ traktors
‘Volvo’ traktors

Daudzas automobiļu kompānijas dažādos savas pastāvēšanas posmos ir ražojušas un dažas joprojām ražo arī traktorus. Ir arī traktoru ražotāji, kas tirgū piedāvā tāda paša zīmola automobiļus. Turpinām rakstu sērijā aplūkosim populārākos no tiem.

Mitsubishi

Protams, japāņu kompānija Mitsubishi arī strādā lauksaimniecības tehnikas jomā. Mitsubishi Machinery, kas kopš 1980. gada ir speciālās apakšnodaļas Mitsubishi Agricultural Machinery Co. Ltd. sastāvā, ražo traktorus kopš pagājušā gadsimta sešdesmitajiem gadiem, bet šobrīd tie tiek tirgoti pārsvarā Āzijas tirgos, kur ir augsts pieprasījums pēc kompaktas tehnikas.

Gandrīz pusgadsimta laikā Mitsubishi radījusi vairākus desmitus traktoru modeļu, kas atšķiras ar saviem dzinējiem un papildu aprīkojumu.

Renault

Kompānija Renault ar traktoru ražošanu nodarbojās no 1918. līdz 2008. gadam. Precīzāk – ar to nodarbojās apakšnodaļa Renault Agriculture. Sadarbojoties ar citiem ražotājiem, tika radīts pirmais traktors – Renault Type GP. Tolaik (septiņdesmitajos gados) diezgan inovatīvie traktori bija kļuvuši teju par populārākajiem Francijā.

2003. gadā Renault Agriculture kontrolpakete tika pārdota vācu kompānijai Claas, kuras daļa gadu no gada pieauga, līdz Renault tika pilnībā “apēsta”.

Volvo

Par Volvo tehniku var teikt – tā ir gan uz zemes, gan uz ūdens. Un, protams, zviedru kompānija ražoja arī lauksaimniecības traktorus, tiesa, sāka to darīt tikai pēc Otrā pasaules kara un beidza pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados. Iemesls – kompānija labi pelnīja ar savu dzinēju piegādi citiem traktoru ražotājiem, turklāt komfortablāk tā jo­projām jūtas, ražojot lielgabarīta traktorus un celtniecības tehniku.
Vairāk par šo tematu lasiet šeit

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem
Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.lv