Laukos
Mežsaimniecība

Kā šogad mainīsies skujkoku un finierkluču cenas?0

Foto no LA arhīva.

Salīdzinājumā ar pagājušo gadu skujkoku zāģbaļķu cena šogad varētu pieaugt par 1,5%, lapu koku zāģbaļķiem cena varētu nemainīties, bet finierkluču cenas varētu pieaugt 1% ietvaros,prognozē AS “Latvijas valsts meži” (LVM) valdes loceklis Edvīns Zakovics.

LVM valdes loceklis atzīmēja, ka skujkoku cenām ir tendence augt, jo pērn Latvijā bija salīdzinoši liels skujkoku imports no Baltkrievijas, bet pašlaik šis tirgus ir ciet. Savukārt finierkluču cenas pieaugs jūras konteineru izmantošanas izmaksu sadārdzināšanās dēļ, kā arī saistībā ar bērza koksnes pārstrādātāju investīcijām jaunās tehnoloģijās, kas ir palielinājušas noieta tirgu šiem materiāliem. “Ja mums līdz šim ir bijuši stabili koksnes noņēmēji Latvijas austrumu un centrālajā daļā, tagad tas pats veidojas arī Latvijas rietumos,” atzīmēja Zakovics, piebilstot, ka LVM ieņēmumus visvairāk ietekmē tieši situācija zāģbaļķu un finierkluču tirgū.

Viņš arī atzina, ka patlaban neredz faktorus, kuri varētu ietekmēt, piemēram, apša un baltalkšņa cenas.

Zakovics arī norādīja, ka pieprasījums pēc enerģētikā izmantojamās koksnes sarūk. “Iepriekš esam piedzīvojuši vairākas siltas ziemas, līdz ar to nav pieprasījuma. Tāpat iepriekšējā periodā zemas bija naftas cenas, ar kurām ļoti cieši saistītas gāzes cenas. Ja ražošanas pusē tas ir ļāvis priecāties par zemākām degvielas cenām, enerģētikā mazinājis pieprasījumu pēc koksnes,” norādīja LVM valdes loceklis. Arī granulu tirgū silto ziemu dēļ ir krities pieprasījums.

LVM apgrozījums pagājušajā gadā bija 256,87 miljoni eiro, kas ir par 1,8% mazāk nekā 2015.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās par 14,6% un bija 50,614 miljoni eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

LVM apsaimnieko 1,63 miljonus hektāru valsts meža zemes. Galvenais uzņēmuma produkts ir kokmateriāli, katru gadu piedāvājot tirgū aptuveni piecus līdz septiņus miljonus kubikmetru koksnes. 100% uzņēmuma akciju pieder valstij, un to turētāja ir Zemkopības ministrija.

LA.lv
AT
Agro Tops
Laukos
Ukrainā sākta jauna zīmola traktoru ražošana
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Jaunumi augu aizsardzības līdzekļu reģistrā – dzīvie organismi
1 diena
LE
LETA
Laukos
Kooperatīva “Agrario” apgrozījums pagājušajā finanšu gadā saruka līdz 960 251 eiro
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Pūce pieļauj iespēju saglabāt Liepājai, Rēzeknei un Daugavpilij atsevišķu pašvaldības statusu
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
Vai beidzies čeku loterijas bums?
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Šonedēļ līs retāk! Sinoptiķi jau izsaka versiju, kāda varētu būt ziema Ziemeļeiropā
2 stundas
LE
LETA
Sports
Sevastova ar pārliecinošu uzvaru sāk turnīru Maskavā
56 minūtes
LA
LA.LV
Kultūra
Radošo personu atbalsta programmā samazinās piešķīrumu senioriem 1
3 stundas