Latvijā, Politika

Kālezerā plāno aizliegt rūpniecisko zveju

Zemkopības ministrija ir sagatavojusi grozījumus noteikumos par rūpniecisko zveju iekšējos ūdeņos. Noteikumu projektu ceturtdien, 22. februārī, izsludināja Valsts sekretāru sanāksmē.

Grozījumu projekts paredz rūpnieciskās zvejas aizliegumu Kālzerā, jo Madonas novada pašvaldība vēlas ezerā turpmāk attīstīt rekreācijas nolūkos veicamās darbības.

Pašvaldība norādijusi, ka šāds ierosinājums ir pamatots ar to, ka Kālezers līdz 2038.gadam ir nodots apsaimniekošanā biedrībai “Kāla ezera padome” un tā šajā ezerā organizē licencēto makšķerēšanu. Rūpnieciskā zveja Kālezerā būtiski traucējot gan licencētās makšķerēšanas organizēšanu, gan arī ietekmējot zivju resursu ilgtspējīgu izmantošanu un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu.

Patlaban Kālezeram saskaņā ar noteikumiem ir piemērojams 75 metru tīklu limits, ko var aizstāt ar trīs zivju murdu limitu, un uz to var pieteikties personas, kuras vēlētos nodarboties ar rūpniecisko zveju šajā ezerā.

Tā kā līdz noteikumu sagatavošanas brīdim neviena persona nebija vērsusies Madonas novada pašvaldībā ar iesniegumu par zvejas tiesību iznomāšanu Kālezerā, sagatavotais noteikumu projekts nevienu esošo zvejnieku juridiski neietekmēs, norādīts noteikumu anotācijā.

Grozījumi noteikumos ” Par rūpniecisko zveju iekšējos ūdeņos” vēl jāapstiprina valdībai.

Pievienot komentāru