Laukos

Kalnciema kvartāla īpašnieki vairs neapsaimniekos “Aldara’ muzeju0

Foto LETA

No šodienas, 14.jūlija, AS “Aldaris” sāk pirms diviem gadiem atjaunotā alus muzeja pārvaldīšanu un apsaimniekošanu, pārņemot to no līdzšinējā apsaimniekotāja – SIA “Aldara muzejs”, kura īpašnieki savukārt ir Kalnciema ielas atjaunoto māju īpašnieki brāļi Mārtiņš un Kārlis Dambergi.

SIA “Aldara muzejs” tika reģistrēta 2015.gada 15.aprīlī ar 3000 eiro pamatkapitālu ar mērķi kļūt par jaunizveidotā muzeja apsaimniekotāju, savukārt pats muzejs joprojām palika “Aldara” īpašumā.

“Aldara” muzejs radīts, lai izglītotu un stāstītu par alus brūvēšanas tradīcijām un vēsturi Latvijā, kā arī izceltu premium segmenta alus veidus, kas tiek ražoti AS “Aldaris”. Muzeja izveidē uzņēmums ieguldīja 1,5 miljonus eiro.

Kā uzsver “Aldaris” valdes locekle Sigita Ozola, pārņemot alus muzeja pārvaldīšanu uzņēmuma pārziņā, tiks turpināta sabiedrības izglītošana par alus brūvēšanas un patērēšanas tradīcijām un vēsturi Latvijā.

“Esam pateicīgi līdzšinējam apsaimniekotajam par ieguldīto darbu un sadarbību. Lai vēl vairāk veicinātu vietējo iedzīvotāju un tūristu interesi par muzeju, plānojam to padarīt vēl interaktīvāku un interesantāku, organizējot dažādus pasākumus un meistarklases, lai katram muzeja apmeklētājam sniegtu gan jaunu informāciju, gan pozitīvu pieredzi un sajūtas,” sacīja muzeja vadītāja.

Alus muzejs atrodas vēsturiskajā Aldara kvartālā Rīgas nomalē – Sarkandaugavā. Muzejs izvietots trijos stāvos 800 kvadrātmetru platībā. Muzeja interjerā ir akcentētas vēsturiskās liecības, tā lepnums ir autentiskā alus vārītavas zāle, kas neskarta saglabāta kopš 1938.gada. Tās senie alus vārīšanas vara katli ir retums, kas saglabājušies līdz pat mūsdienām. Izmantojot jaunākās tehnoloģijas, senajos vārīšanas katlos interaktīvā veidā ir iespējams izpētīt četru galveno alus sastāvdaļas – ūdeni, apiņus, iesalu un rauga.

Kā vēstīts, 2013.gadā “Aldaris” paziņoja, ka Latvijā koncentrēsies uz ekskluzīvo augstākās kvalitātes un “Premium” alus šķirņu brūvēšanu vēsturiskajā alus darītavā, tādēļ PET ražošana pārcelta ārpus Latvijas, uz “Carlsberg” grupas alus darītavām Lietuvā un Igaunijā.

“Aldaris” ir Dānijas alus ražotāja “Carlsberg” grupas uzņēmums. “Carlsberg” kontrolē uzņēmumu “Baltic Beverages Holding”.

LA.lv