Bizness, Kokapstrāde

Kamīnmalkas ražotāja “Griezes” teju par trešdaļu kāpinājusi peļņu

Tukuma rajona Pūres pagasta kokapstrādes saimniecības “Griezes” peļņa pērn pieaugusi par 32%, sasniedzot 48 043 eiro, savukārt apgrozījums krities par 3% līdz 1,497 miljonus eiro, liecina “Firmas.lv” dati.

2015.gadā saimniecības peļņa bija 36 490 eiro, bet apgrozījums – 1,548 miljoni eiro. Pagājušā gada peļņu nolemts atstāt nesadalītu.

Pagājušajā gadā “Griezēs” nodarbināti vidēji 35 cilvēki, taču uzņēmuma vadība gada pārskatā norādījusi, ka ir saskārusies ar profesionāla un motivēta darbaspēka trūkumu, tāpēc šogad plānota kokzāģētavas rekonstrukcija, pamazām ieviešot automatizētas ražošanas iekārtas. Tāpat šogad plānots tirgū ieviest kamīnmalku ar saimniecības atpazīstamības zīmi un individuālo pakalpojumu.

Saimniecības produkcija tiek tirgota gan vietējā, gan ārzemju tirgos – Lielbritānijā, Īrijā, Norvēģijā, Skandināvu valstīs, Ķīnā un citur.

Kandavas novadā reģistrētās saimniecības “Griezes” vienīgā īpašniece ir Ineta Labrence. Uzņēmums nodarbojas ar kokapstrādi un kamīnmalkas ražošanu, tam pieder arī veikals Kandavā.

Pievienot komentāru