Laukos
Tehnika

Kanādas zemnieks pašrocīgi uzkonstruē autonomu ‘John Deer’ traktoru0

Kanādiešu fermeris Metjū Raimers patstāvīgi izveidojis autopilotu John Deere 7930 traktoram. Par galveno aparāta daļu konstruktors izmantojis aviomodelētāju vidū populāro autopilotu PixHawk, kā arī Arduino platformu. Programmdaļa sastāv no Ardupilot autopilota. Autonomā traktora tālvadības programmas veidotas pēc MAVLink DroneKit-Python protokola un patstāvīgi sacerēta programmas koda atsevišķu traktora mezglu vadībai.

Tā kā konkrētajam traktora modelim liela daļa vadības signālu, tostarp stūres rata pagrieziena un pārnesumu pārslēgšanas, tiek nodoti ar elektronikas palīdzību, fermerim nebija nepieciešami atsevišķi aktuatori mijiedarbībai ar mehāniskajiem vadības rīkiem.

Sākotnējā autopilota versija bija Arduino analogs, kas tiešā veidā tika piemetināts traktora vadu instalācijai, taču vēlāk Raimers sistēmu pilnveidojis. Gala versijā autopilots ievietojas atsevišķā kabeļu kārbā, kurus var atvienot no stūres statņa un konsoles ar pogām.

Ideja par sava autonomā traktora radīšanu kanādiešu fermerim radusies laikā, kad kulšanas sezonas darbu veikšanai bija nepieciešamība pieņemt darbā traktora vadītāju. Viņa uzdevums – divas nedēļas vadīt traktoru ar piekabi līdzās kombainam. Metjū Raimers atzīst, ka tas ir garlaicīgs un mazapmaksāts īslaicīgs darbs, turklāt šādi sezonas strādnieki vienlaikus vajadzīgi visiem fermeriem, tādējādi viņi kļuvuši par deficītu.

Kaut arī traktors patstāvīgi, bez vadītāja, spēj braukt līdzās kombainam, lai izkrautu graudus, fermeris pats sēžas pie mašīnas stūres. Kanādiešu konstruktors atzīst, ka viņa autonomā traktora projekts joprojām ir izstrādes stadijā, tāpēc dažus uzlabojumus viņš gatavojas testēt nākamajā sezonā.
Vairāk par tehnikas tirgus jaunumiem lasiet šeit

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem
Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.lv