Tehnika, Tehnoloģijas

Kanādieši iemanījušies pārvērst mēslojumā traktora gāzu izplūdi

Kanādieši izstrādājuši tehnoloģiju, kas traktora gāzu izplūdi izmanto augsnes mēslošanai.

Jaunā tehnoloģija, ko sauc Bio-Agtive, ir process, kas atdzesē lauksaimniecības tehnikas vai irigācijas dīzeļsistēmas izplūdi un izmanto tajā esošās ķimikālijas kā augsnes bioloģijas stimulatoru un kā alternatīvu sēklu apstrādes līdzekļiem.

Jaunā tehnoloģija piesātina augsni ar elementiem, kas aizsargā augus no patogēniem – formaldehīdiem, skudrskābi, zilskābi un sēra dioksīdu. Turklāt sistēma oglekļa dioksīdu pārvērš šķīstošā nanooglekļa formā, kas, kā apgalvo kompānija, stimulē fotosintēzi un baro augsnes organismus. Tāpat tiekot samazināta lauksaimniecības kultūru atkarība no pesticīdiem.

Produkta izgudrotājs kanādietis Gerijs Luiss no Albertas izstrādājis arī atjaunotu traktorsistēmu, kas pārvērš izplūdi nitrātu mēslojuma šķīdumā. “Ar ķīmisko mēslojumu tiek izjaukts augsnes dabiskais balanss. Mūsu zeme saņem organiskās vielas, un, ja cilvēks arī no savas puses radīs organisko vielu, tiks izveidota barības vielām daudz bagātāka augsne,” apgalvo Luiss.

Testu gaitā kviešu, miežu, zirņu un citu virsaugu laukos rezultāts bija visai jūtams – kvieši deva par 10 bušeļiem (apm. 350 kg) lielāku ražu, turklāt palielinājās ne tikai kopraža, bet arī katra bušeļa īpatnējais svars – vidēji par 1,3 kg.

Patlaban jaunās tehnoloģijas izgudrotājs strādā ar vairāk nekā 150 Kanādas, ASV, Austrālijas un Āfrikas lauksaimniekiem.
Par līdzīgām inovācijām lasiet šeit

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem
Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

agrotops_01

1 komentārs

  1. Bieži stresa, domstarpību un pat laulības šķobīšanās pamatā ir materiālās problēmas. Ne velti senči runāja ka kur nabadzība nāk mājās pa durvīm iekšā, tur mīlestība lec laukā pa logu. Protams nauda un pārticība neatrisina visas problēmas, tās tāpat būs, bet citādākas, tādas, kas var pavērt iespēju attīstīties garīgi. Tomēr kaut kādam pamatam no abām pusēm ir jābūt ne tikai morāli, bet arī materiāli, lai pāris varētu dzīvot kopā ilgstoši laimīgās un harmoniskās attiecībās.Bet, kā vēsta sena tautas gudrība, labāk sēdēt skaistā un jaudīgā pilnpiedziņas Audi kā ar nanoūdeni mazgātā trolejbusā, ārstējoties ar e-veselību. Savu laimīgo loto biļeti aizpildi šeit: https://goo.gl/GzE4m6 un un sāc Jaunu dzīvi, par kādu vienmēr ir sapņots.

Pievienot komentāru