Laukos
Dārzeņi un augļi

Kandavas novada vīna darītava “Tēviņi” modernizēsies par 63 750 eiro0

Foto: shutterstock.com

Kandavas novada SIA “Tēviņi”, īstenojot Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) atbalstīto projektu, plāno ieguldīt 63 750 eiro jaunas vīna ražotnes izveidē, informēja Kandavas novada domē.

Projekta “”Tēviņu” mājas vīna darītavas attīstība” mērķis ir attīstīt vīna ražošanas uzņēmējdarbību, veicot jaunas ēkas būvniecības darbus un iegādājoties pamatlīdzekļus. Īstenojot projektu, plānots paplašināt ražošanas telpas, lai palielinātu produkcijas apjomu un radītu jaunus produktus, kā arī efektivizētu lauksaimniecības produktu pārstrādi.

Līdz šim mājas vīna ražošana, uzglabāšana, degustācija un tirgošana notika daļā no dzīvojamās ēkas. Telpas ēkas pirmajā stāvā un pagrabstāvā ir atdalītas no pārējās mājas daļas ar atsevišķu ieeju no ārpuses. Bet, lai palielinātu ražošanas apjomus, ir nepieciešamas lielākas telpas. Arī esošais aprīkojums un iekārtas nav pietiekams, lai ražotu lielāku apjomu kvalitatīva produkta un tāpēc ar šā projekta palīdzību paredzēts uzbūvēt jaunu ražošanas ēku un iegādāties pamatlīdzekļus vīna ražošanai, uzglabāšanai un realizācijai, uzsvēra uzņēmumā. Jaunajā ēkā atradīsies ražošanas, augļu un ogu uzglabāšanas, pārstrādes telpas un plašāka tirdzniecības telpa produkcijas realizēšanai.

Vīna darītavā tiek gatavoti sausie, pussausie, saldie vīni no āboliem, paradīzes āboliem, aronijām, pīlādžiem, avenēm, zemenēm, ērkšķogām, mellenēm, jāņogām, upenēm, korintēm, plūškoka ogām, plūmēm, brūklenēm, medus un pienenēm.

Plānotā projekta attiecināmo izmaksu summa ir 63 750 eiro, tajā skaitā ELFLA līdzfinansējums 44 625 eiro.

“Firmas.lv” dati liecina, ka “Tēviņu” īpašnieks ir Ivo Immermanis. 2012.gadā dibinātā uzņēmuma pagrozījums pērn bijis 20 442 eiro, bet peļņa sasniegusi 7406 eiro.

LA.lv