Laukos

“Karavela” par sešiem miljoniem eiro būvēs jaunu noliktavu0


“Karavelas’ ražotnē.
“Karavelas’ ražotnē.
Foto: LETA

Zivju konservu zīmola “Kaija” ražotāja SIA “Karavela” plāno ieguldīt sešus miljonus eiro noliktavas paplašināšanā, iformē uzņēmuma līdzīpašnieks un mārketinga direktors Jānis Endele.

Investīciju projekts ir saistīts ar uzņēmuma stratēģisko plānu līdz 2020.gadam saražot un pārdot 100 miljonus konservu kārbu. Tā īstenošanai ražotnē, kur šobrīd atrodas daļa noliktavas saimniecības, jāatbrīvo vietu jaunām līnijām. Šogad uzņēmums plāno saražot jau 70 miljonus konservu kārbu. Lai līdz 2020.gadam saražotu 100 miljonus konservu kārbu, nepieciešamas jaunas iekārtas un lielāka automatizācija, skaidroja Endele.

Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā “Karavela” izsludinātais iepirkumu konkurss liecina, ka noliktavu plānots paplašināt līdz 2019.gada 30.augustam, piesaistot finansējumu Eiropas Jūrlietu un Zivsaimniecības fonda pasākumā “Zvejas un akvakultūras produktu apstrāde”.

Iepirkumam pievienotajā tehniskajā specifikācijā teikts, ka būvdarbi jāveic saskaņā ar SIA Arhitektūras risinājumi “JR Elements” izstrādāto tehnisko dokumentāciju. Pretendenti noliktavas paplašināšanai var pieteikties līdz 29.martam.

Tāpat J.Emdele informēja, ka pērn “Karavela” sasniegusi 38,3 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10 miljoniem vairāk nekā 2016.gadā. Izņēmums aizvadīto gadu noslēdzis arī ar peļņu, taču tā kā auditētie finanšu rezultāti vēl nav pieejami, precīzi peļņas rādītāji būs zināmi vēlāk.

Apgrozījuma straujais kāpums ir saistīts ar veiksmīgo darbību Rietumu valstu tirgos. “Baltijas tirgū pārdošanas apmēri pērn ir saglabājušies apmēram iepriekšējā gada līmenī, pārdošanai Austrumu tirgos ir neliels pieaugums. Protams, straujais kāpums ir saistīts ar darbību Rietumu valstīs – esam sākuši strādāt ar “Lidl”, paplašinām sadarbību ar “Aldi”, strādājam ar ASV. Ieskicējot šā gada apgrozījumu naudas izteiksmē, šogad noteikti pārsniegsim 40 miljonus eiro,” teica Endele.

Jau ziņots, ka “Karavela” 2016.gadā strādāja ar 28,304 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 1,8% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 55,6% un bija 747 753. Uzņēmums “Karavela” ir reģistrēts 2001.gadā,pamatkapitāls ir 49 700 eiro.

“Karavela” īpašnieki ir Jānis Bite ar 56% daļu, kā arī Andris Bite un Jānis Endele ar attiecīgi 24% un 20% daļu.
Vairāk par uzņēmumu lasiet šeit

LA.lv