Laukos
Gaļa un zivis

“Karavela”: Pieprasījums pēc Latvijas zivrūpnieku produkcijas pārsniedz piedāvājumu0


“Karavelas” produkcija.
“Karavelas” produkcija.
Foto: Evija Trifanova/LETA

Pieprasījums pēc Latvijas zivrūpnieku produkcijas patlaban pārsniedz piedāvājumu, kas liecina par nozares izaugsmi un spēju atkopties pēc iepriekšējo gadu krīzes, sacīja zivju konservu ražotāja “Karavela” mārketinga direktors un līdzīpašnieks Jānis Endele.

“Beidzot pēc visiem šiem gadiem kopš Krievijas embargo ieviešanas starptautiskajās izstādēs veiktās iestrādes reāli sākušas nest augļus. Tas apmērs, ko mūsu uzņēmumi spēj saražot, šodien ir mazāks nekā faktiskais pieprasījums,” sacīja Endele.

Viņš pastāstīja, ka Latvijas zivrūpniekiem lielā mērā izdevies aizstāt sankciju rezultātā zaudētos NVS valstu tirgus ar citu pasaules valstu tirgiem. Ja pirms Krievijas embargo ieviešanas Latvijas zivrūpnieku pārdošanas apmēri valstīs ārpus kādreizējās Padomju Savienības bija 10-20% no kopējā īpatsvara, tad patlaban gandrīz katrs uzņēmums pusi produkcijas pārdod jaunatrastajos citu valstu tirgos. Kādam tā ir ASV, citam Vācija, vēl kādam eksotiskā Šrilanka, pastāstīja “Karavela” mārketinga direktors.

Viņš norādīja, ka produkcijas deficīts ir izveidojies tieši šā gada otrajā pusgadā un izaugsme nozarē ir sasniegta, pateicoties jaunu tirgu piesaistei.

Viņš gan atzina, ka Latvijas zivrūpnieku ražošanas apmēri patlaban ir mazāki nekā pirms Krievijas embargo ieviešanas, jo pārsvarā visi ražotāji strādā vienā maiņā, bet maksimāli efektīvi. Patlaban vairs neesot iespēja sakomplektēt tik plašas komandas, lai būtu ko nodarbināt divās maiņās.

“Karavela” apgrozījums 2018.gadā bija 41,616 miljoni eiro, kas ir par 7,5% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga 2,2 reizes un sasniedza 1,513 miljonus eiro, liecina “Firmas.lv” informācija.

Uzņēmums “Karavela” reģistrēts 2001.gadā, un ir viens no lielākajiem zivju pārstrādes uzņēmumiem Baltijas valstīs. Kompānijas pamatkapitāls ir 49 700 eiro. “Karavela” pieder trim privātpersonām, tostarp uzņēmuma lielākais īpašnieks ir Jānis Bite (56%).

LA.lv