Bizness, Eksports

Kā zibens no skaidrām debesīm? “Karavelai” restarts Krievijas tirgū

“Kā zibens spēriens no skaidrām debesīm gluži nav, bet nu pārsteigums ir gan,” tā par Krievijas Federālā veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienesta “Rosseļhoznadzor” pēkšņo lēmumu ļaut atsākt zivju konservu eksportu saka SIA “Karavela” līdzīpašnieks Andris Bite.

Pēc Krievijas embargo noteikšanas “Karavela” bija viens no tiem uzņēmumiem, kas pāris gadu laikā spēja pārorientēties eksportam uz Skandināvijas tirgiem. Šogad uzņēmums sācis sadarbību ar “Aldi” un “Lidl” tīkliem Vācijā, kā arī ar privāto preču zīmju turētājiem Austrijā, Francijā, Nīderlandē un ASV.

“Iekšējā pārliecība teica, ka viss ir kārtībā, tomēr oficiālās atbildes nebija, līdz ar to atslābām un patlaban īsti pat nezinām, kas Krievijas tirgū notiek. Jāpapēta,” “LA” atzīst uzņēmējs. Tomēr “tirgus ir tirgus”, tādēļ izdevība atgriezties netiks laista garām. Apmēri gan netiek plānoti tikpat lieli kā pirms embargo noteikšanas, kad uz Krievijas veikaliem tika nosūtīti pat 25% no visa saražotā.

“Laiks gājis uz priekšu, un ir skaidrs, ka tik lieli apjomi vairs nebūs. Bet kas ir skaidrs – ka atgriezīsimies augstākās cenu kategorijas jeb “premium” klases segmentā. Tāpat nolēmām, ka Krievijas tirgū nestartēsim ar to sortimentu, kas patlaban tiek ražots Rietumu tirgiem. Garšas īpašības katrā reģionā ir citas. Acīmredzot tās būs ne tikai šprotes, bet arī pa druskai no visa sortimenta – tie ir laša, mencas, tilapijas, brētliņu un citu zivju konservi, mencu aknas, arī zivju salāti,” rezumē A. Bite.

PVD: sniedzām garantijas

Andris Vaiders, PVD Dzīvnieku izcelsmes produktu ražošanas uzraudzības daļas vecākais eksperts: “Ņemot vērā PVD sniegtās garantijas, kā arī konstatējumus pēdējās inspekcijas laikā, “Rosseļhoznadzor”, sākot ar 15. decembri, ir atcēlis eksporta aizliegumu SIA “Karavela” ražotajai produkcijai. Vienlaicīgi, lai sekmētu arī citu Latvijas zvejas produktu apstrādes uzņēmumu produkcijas eksporta atjaunošanu, PVD turpina sadarbību un apkopo uzraudzības rezultātus nosūtīšanai Krievijas dienestam.”

6 Komentāri

  1. Kam shis restarts ir izdeviigs? Latvijas razhotaajiem – nedomaaju, jo (1) jau riitdien to var ‘nomainiit’, jo Latvijas zivju ruupnieciibai veertiigu mazo zivtelju izniekoshana razhojot ‘meeslus mashiineljljaa’ nebuut nav izdeviiga (2), protams, ja vanjkas shos SUUDUS peerk un eed -labi, lai indeejas ar benzpireenu, man prieks, bet taa nevar buut taalredziiga ekonomiskaa zivju razhoshanas/paarstraadaashanas politika/strateegjija. Latvijas zivju paarstraades ruupnieciibai (taapat kaa piena ruupnieciibai) krievelju ‘atbildes sankcijas’ principaa ir naakushas stipri par labu. Ceru, ka vanjkas savu poolitiku konsekventi turpinaas.

Pievienot komentāru