Laukos
Politika

Kariņš uzrunā Eiropas Parlamentam aicina Baltijas lauksaimniekiem nodrošināt vienlīdzīgus tiešmaksājumus0

Foto: LETA/Edijs Pālēns

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) trešdien uzrunā Eiropas Parlamentam par Eiropas Savienības (ES) nākotni aicināja Baltijas lauksaimniekiem nodrošināt vienlīdzīgus tiešmaksājumus.

Runājot par ES nākamo daudzgadu budžetu no 2021.gada, premjerministrs uzsvēra nepieciešamību vairāk investēt ES valstu pētniecībā, “jaunos spožos prātos, kas nodrošinās ES izaugsmi un labklājību”.

“Tajā pašā laikā jāatceras, ka investīcijas pētniecībā jāveic ne tikai galvaspilsētās, bet gan visā Eiropā, jo spožu prātu ir visur. Ja ieguldām tikai dažās valstīs, tad izdarām sev lāča pakalpojumu,” uzsvēra Kariņš.

Pievērošoties jautājumam par ES kohēzijas politiku, Ministru prezidents norādīja uz izlīdzinātu kohēzijas politiku, lai bloka nabadzīgākie reģioni varēti atgūties.

Tāpat Kariņš pauda, ka vēsturiski ES budžets bijis saistīts ar lauksaimniecības politiku, veidojot nozīmīgu budžeta daļu. Tomēr subsīdiju piešķiršanā joprojām nevalda vienlīdzība.

“Mums ir iespēja izlabot šo vēsturisko kļūdu, kad visi ES lauksaimnieki nesaņem vienlīdzīgus tiešmaksājumus. Turklāt Latvija, Lietuva un Igaunija saņem vismazākos tiešmaksājumus,” uzsvēra Kariņš.

LA.lv