Laukos
Atpūta

Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejā “Pikšas” šovasar izstāde “Cūku būšana”0

Foto: muzeja “Pikšas” arhīvs

Šā gada vasarā Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejā “Pikšas” ir apskatāma izstāde “Cūku būšana”, informē izstādes rīkotāji Valsts tehniskās uzraudzības aģentūrā.

“Mūsu platuma grādos cūķis bija tautas pārticības simbols, bet vai latvieši tāpēc kā īpaši pielūdza cūkas, kamēr citur tās bija nešķīstas? Nē, viņi pielūdza cūkas ganu un aizstāvi – Teni un ar to tāpat kā ar romantisko pavasara Dievu – Ūsiņu sadzīvoja diezgan labi, nenonākot ētiskos un reliģiskos konfliktos risinot eksistenciālus jautājumus. Tomēr par cūku cūkas gadā ir jārunā daudz. Var no tās mācīties attieksmi pret komfortu, kad tā dzīvo tik ērti zemnieku sētā, nepagrūtinot sevi ar darbu, bet vienkārši esot,” saka izstādes rīkotāji.

Lai viss kļūtu vēl smeķīgāks, to visu ir iespējams izstādē lasīt un pētīt Ulmaņlaiku latviešu valodā, kāda ir sarakstīta lielākā daļa izstādes tekstus par cūkkopību un bekonu.

Izstādes veidošanā piedalījās Bērzes iedzīvotājas Skaidrīte Bauze, Sarmīte Griķe un Dzintra Leinerte, kā arī seno lietu kolekcionārs Jānis Urbāns no Bikstu pagasta “Līčiem”.

LA.lv