Laukos
Tehnika

Kārsavas novada zemniekiem būs vieglāka tikšana pa pārbūvēto Mežvidu autoceļu0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto – LETA

Eiropas Reģionālas attīstības fonda (ERAF) atbalstītajā infrastruktūras attīstības uzņēmējdarbības veicināšanai projektā Kārsavas novada Mežvidu pagastā pabeigta pašvaldības autoceļa Klonešnīki-Griudinīši-Strodi posma pārbūve.

Projektā “Infrastruktūras attīstība uzņēmējdarbības veicināšanai Ludzas, Kārsavas un Ciblas novados” veikto darbu gaitā pārbūvēts 350 metru ceļa posms – uzklāts asfaltbetona segums, ierīkotas betona apmales, veikta sāngrāvju rakšana un profilēšana, izbūvētas caurtekas, pārbūvēts bruģakmens segums un uzstādītas ceļa zīmes.

Pārbūvēto ceļa posmu intensīvi izmanto ne tikai blakus esošie ražošanas uzņēmumi, bet arī zemnieki labības novākšanas laikā. Pirms būvdarbiem ceļš bija bedrains, segums nolietojies, tā greiderēšana palīdzēja tikai uz īsu laiku. Ja ceļš netiktu pārbūvēts, ar laiku mitrajos laika apstākļos tas kļūtu neizbraucams.

Viens no lielākajiem uzņēmumiem, kas izmantos pārbūvēto ceļu, ir SIA “Latgales dārzeņu loģistika”, kura izveidojusi Latgalē efektīvu ziemas siltumnīcu kompleksu tomātu audzēšanai. Turpmākajos divos gados plānota Mežvidu siltumnīcu kompleksa paplašināšana. Kopš 2010.gada Mežvidos darbojas arī SIA “Jumis GEO”, kura pamatdarbības veids ir koksnes šķeldošanas un traktortehnikas pakalpojumu sniegšana. Tuvākajos gados uzņēmums plāno paplašināt savu darbību. 2015.gadā Klonešnīkos tika nodibināta SIA “Mežvidu oga”, lai sadarbībā ar citiem Mežvidu pagasta uzņēmumiem realizētu zemeņu audzēšanas siltumnīcu projektu.

Projekts “Infrastruktūras attīstība uzņēmējdarbības veicināšanai Ludzas, Kārsavas un Ciblas novados” tiek īstenots darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” specifiskā atbalsta mērķa “Teritoriju revitalizācija, reģenerējot degradētās teritorijas atbilstoši pašvaldību integrētajām attīstības programmām” ietvaros. Kopējie projekta attiecināmie izdevumi ir 3,2 miljoni eiro, no kuriem ERAF ieguldījums – 2,6 miljoni eiro un valsts budžeta dotācija – 128 043 eiro.

Projekta mērķis ir nodrošināt vides ilgtspēju veicinošu teritoriālo izaugsmi un jaunu darba vietu radīšanu sadarbībā ar uzņēmējiem Ludzas, Kārsavas un Ciblas novadā, reģenerējot degradētās teritorijas un sakārtojot uzņēmējdarbības attīstībai nepieciešamo infrastruktūru novados atbilstoši Ludzas, Kārsavas un Ciblas novada pašvaldību attīstības programmām.

Ceļa pārbūves darbus veica SIA “Ceļi un tilti”, būvuzraudzību nodrošināja SIA “BaltLine Globe”, bet autoruzraudzību – SIA “XDRAFTS”. Būvdarbu kopējās izmaksas ir 165 190 eiro.

LA.lv
LA
Laukos.lv
Laukos
PVD atgādina par nepieciešamību vakcinēt mājdzīvniekus pret trakumsērgu
1 diena
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
“Jaunpils pienotavas” valdi atstāj Raimonds Misa
1 diena
LA
Laukos.lv
Laukos
Apbalvoti konkursa “Sakoptākais mežs” uzvarētāji
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Vai panākumu atslēga būs “ārējie spēlētāji”?
1 stunda
LA
LA.LV
Sports
Melbārža kvartets Eiropas kausa posmā paliek aiz četrām Vācijas ekipāžām
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
SM nosauc summu, par cik gatava no miljonāriem atpirkt zemi Biķerniekos
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Eksperts par to, kas ir satraucoši un pat bīstami saistībā ar vēlēšanām Rīgā 3
4 stundas
LA
LA.LV
Sports
Indrašim Jaroslavļā salauž degunu, bet tiesneši pārkāpumu nepamana
2 stundas