Laukos
Tehnika

Kārsavas novada zemniekiem būs vieglāka tikšana pa pārbūvēto Mežvidu autoceļu0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto – LETA

Eiropas Reģionālas attīstības fonda (ERAF) atbalstītajā infrastruktūras attīstības uzņēmējdarbības veicināšanai projektā Kārsavas novada Mežvidu pagastā pabeigta pašvaldības autoceļa Klonešnīki-Griudinīši-Strodi posma pārbūve.

Projektā “Infrastruktūras attīstība uzņēmējdarbības veicināšanai Ludzas, Kārsavas un Ciblas novados” veikto darbu gaitā pārbūvēts 350 metru ceļa posms – uzklāts asfaltbetona segums, ierīkotas betona apmales, veikta sāngrāvju rakšana un profilēšana, izbūvētas caurtekas, pārbūvēts bruģakmens segums un uzstādītas ceļa zīmes.

Pārbūvēto ceļa posmu intensīvi izmanto ne tikai blakus esošie ražošanas uzņēmumi, bet arī zemnieki labības novākšanas laikā. Pirms būvdarbiem ceļš bija bedrains, segums nolietojies, tā greiderēšana palīdzēja tikai uz īsu laiku. Ja ceļš netiktu pārbūvēts, ar laiku mitrajos laika apstākļos tas kļūtu neizbraucams.

Viens no lielākajiem uzņēmumiem, kas izmantos pārbūvēto ceļu, ir SIA “Latgales dārzeņu loģistika”, kura izveidojusi Latgalē efektīvu ziemas siltumnīcu kompleksu tomātu audzēšanai. Turpmākajos divos gados plānota Mežvidu siltumnīcu kompleksa paplašināšana. Kopš 2010.gada Mežvidos darbojas arī SIA “Jumis GEO”, kura pamatdarbības veids ir koksnes šķeldošanas un traktortehnikas pakalpojumu sniegšana. Tuvākajos gados uzņēmums plāno paplašināt savu darbību. 2015.gadā Klonešnīkos tika nodibināta SIA “Mežvidu oga”, lai sadarbībā ar citiem Mežvidu pagasta uzņēmumiem realizētu zemeņu audzēšanas siltumnīcu projektu.

Projekts “Infrastruktūras attīstība uzņēmējdarbības veicināšanai Ludzas, Kārsavas un Ciblas novados” tiek īstenots darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” specifiskā atbalsta mērķa “Teritoriju revitalizācija, reģenerējot degradētās teritorijas atbilstoši pašvaldību integrētajām attīstības programmām” ietvaros. Kopējie projekta attiecināmie izdevumi ir 3,2 miljoni eiro, no kuriem ERAF ieguldījums – 2,6 miljoni eiro un valsts budžeta dotācija – 128 043 eiro.

Projekta mērķis ir nodrošināt vides ilgtspēju veicinošu teritoriālo izaugsmi un jaunu darba vietu radīšanu sadarbībā ar uzņēmējiem Ludzas, Kārsavas un Ciblas novadā, reģenerējot degradētās teritorijas un sakārtojot uzņēmējdarbības attīstībai nepieciešamo infrastruktūru novados atbilstoši Ludzas, Kārsavas un Ciblas novada pašvaldību attīstības programmām.

Ceļa pārbūves darbus veica SIA “Ceļi un tilti”, būvuzraudzību nodrošināja SIA “BaltLine Globe”, bet autoruzraudzību – SIA “XDRAFTS”. Būvdarbu kopējās izmaksas ir 165 190 eiro.

LA.lv
AT
Agro Tops
Laukos
‘Amazon’ smidzinātājiem jauns uzlabojums
1 diena
LA
Laukos.lv
Laukos
Cēsīs rīkos semināru gaļas liellopu audzētājiem
1 diena
LE
LETA
Laukos
Jaunas traktora piekabes reģistrācijai Valsts tehniskās uzraudzības aģentūrā būs jāiesniedz atbilstības sertifikāts
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Ar burkāniem elektroauto nebaros. Ko iesākt, lai Latvijā autovadītāji pārietu uz elektromobiļiem? 1
4 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
“Tas nav saprātīgs virziens.” Kariņš neatbalsta “AP” rosināto ideju palielināt budžeta deficītu
7 stundas
LA
LA.LV
Sports
VIDEO: “Dinamo” izbraukumu sāk ar bezierunu zaudējumu
4 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Gāja tumsā bez atstarotāja…Uz Valmieras šosejas nāvejoši notriekta sieviete
3 stundas
LE
LETA
Dabā
Saglabāsies neliels sals: laika prognoze sestdienai
11 stundas