Laukos

Karstās vasaras iespaidā “Food Union” sasniedzis saldējuma pārdošanas rekordu 0

Publicitātes foto

Šā gada pirmajā pusgadā, salīdzinot ar aizvadīto gadu, pieprasījums pēc AS “Food Union” ražotā saldējuma vietējā tirgū ir pieaudzis par 25%, turklāt kopumā uzņēmums šīs sezonas laikā pārdevis gandrīz 2500 tonnas saldējuma, tādējādi uzstādot rekordu un sasniedzot lielāko realizētā saldējuma apjomu pēdējo piecu gadu laikā, informē uzņēmuma saldējuma zīmolu vadītāja Sandra Usačeva.

“Pārdošanas rezultāti pārsniedza plānotos apjomus par 20%. Saldējums ir iecienīts produkts, atvēsinoties svelmes laikā. Visvairāk saldējumu tika apēsts maijā, kas pārsteidza ar augstu un vasarīgu gaisa temperatūru. Straujāko pārdošanas apjoma pieaugumu pirmajā pusgadā piedzīvoja zīmola “Pols” saldējums gan uz kociņa (30% pieaugums salīdzinājumā ar pagājušo gadu), gan arī cukura vafeļu glāzītē (pieaugums par 28%). Īpaši iecienīts kļuvis jaunais saldējums “Pols Citrons” un “Rasēns”,” teica Usačeva.

Viņa arī norādīja, ka ievērojami palielinājušies pārdošanas rezultāti ielu tirdzniecības stendos, kas salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu ir auguši par 17%. Lai gan maijā ir bijuši vislabākie saldējuma pārdošanas rezultāti, tomēr lielākie saražotā saldējuma apjomi tika sasniegti jūnijā – 1338 tonnas saldējuma. Tas ir lielākais vienā mēnesī saražotā saldējumā apjoms “Food Union” vēsturē.

Uzņēmums pārstāv tādus saldējuma zīmolus kā “Ekselence”, “Pols”, “Kārums”, “Tio”, “Nu Smoothie”, “Karlsons” un “Rasēns”, ieņemot vadošās pozīcijas saldējuma tirgū Latvijā, pārsniedzot 50% tirgus daļas.

Kā ziņots, “Food Union”, kas apvieno uzņēmumus “Rīgas piena kombināts”, “Valmieras piens” un “Rīgas piensaimnieks”, 2017.gadu noslēdzis ar kopējo apgrozījumu 115,9 miljonu eiro apmērā, kas ir saglabājies iepriekšējā gada līmenī.

Konsolidētais uzņēmuma AS “Rīgas piena kombināts” un tās meitas uzņēmuma AS “Valmieras piens” apgrozījums pērn sasniedza 82,4 miljonus eiro, bet SIA “Rīgas piensaimnieks” apgrozījums bija 33,5 miljoni eiro.

Tāpat vēstīts, ka “Food Union” 2016.gadu noslēdzis ar summāro apgrozījumu 116 miljonu eiro apmērā. “Food Union” grupas apgrozījums 2016.gadā pārsniedza 105 miljonus eiro.

Koncerna lielākais akcionārs ir Krievijas uzņēmējs Andrejs Beshmeļņickis.

“Food Union” ietilpst “Rīgas piensaimnieks”, kā arī “Rīgas piena kombināts”, “Valmieras piens”, saldējuma ražotāji “Premia” Igaunijā un Lietuvā, uzņēmumi “Premier Is” un “Hjem Is” Dānijā, “Isbj?rn Is” Norvēģijā, “Alpin57Lux” Rumānijā, “Ingman Ice Cream” Baltkrievijā, “Hladokombinat No.1” Krievijā, kā arī divas piena ražošanas rūpnīcas Ķīnā.

LA.lv
LE
LETA
Laukos
“Eurostat”: Latvijā pērn bijis straujāks lauksaimniecības izlaides vērtības kāpums nekā vidēji ES
1 diena
LE
LETA
Laukos
Alus ražošana Latvijā deviņos mēnešos samazinājusies par 4,4%
1 diena
LE
LETA/LA.lv
Laukos
Jelgavā par septiņiem miljoniem eiro plāno būvēt veģetārās pārtikas ražotni
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Ar plašu studentu gājienu un saullēkta sagaidīšanu sākas Latvijas Republikas proklamēšanas 100.gadadiena
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Arhibīskaps Vanags Latvijas iedzīvotājiem simtgadē vēl vairāk uzņemties atbildību un novērtēt sasniegto
23 minūtes
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
1938. gada 18. novembrī. Grandiozas valsts 20. gadskārtas svinības
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Diena būs vējaina, daudzviet uzpilinās lietus
2 stundas
LA
LA.lv
Latvijā
Latvijas valsts simtgades svinīgajos pasākumos piedalīsies Igaunijas, Islandes, Lietuvas un Somijas prezidenti
2 stundas