Dzīvesveids, Lauku sēta

Kārtējais posts. Skultes pusē klaiņojošu suņu bars nokodis aitas

Iepriekš ziņojām par to, ka plēsēju patieso nodarīto postījumu apjomu lopkopībai ir grūti apzināt, jo nereti netiek ziņots par gadījumiem, kad tiek saplosītas aitas vai kazas, aizbildinoties ar laika trūkumu, sarežģīto ziņošanas sistēmu, kā arī vienkārši tādēļ, ka trūkst nepieciešamās informācijas, kur un kādā veidā ziņot.

Pēc iepriekšējās ziņas publicēšanas izrādījās, ka arī atbildīgās institūcijas ne vienmēr godprātīgi pieņem ziņojumus, sakot, ka tā nav viņu daļa, jo esot jāinformē mednieki, kas gan izrādījās maldinoši. Sazinoties ar atbildīgajām amatpersonām problēma tika atrisināta.

Tas nozīmē tikai to, ka ne vienmēr un visur ir pietiekami daudz informācijas, kur un kam jāziņo par plēsēju nodarītajiem postījumiem.

Šoreiz ziņas ir no Skultes puses, kur septembra beigās aitām uzbrukuši un tās saplosījuši klaiņojošie suņi, kas ir vēl viens apdraudējums aitkopībai.

Ja vilki ir uzmanīgāki, suņi no cilvēka nebaidās un no šiem uzbrucējiem aitas pasargāt ir grūtāk.

Fotogrāfijās skati nepatīkami, bet atšķirībā no vilkiem, suņi ir cilvēka atbildība. No vienas puses tas ir saimnieks, kas dzīvniekus pametis, nebaro vai tos neuzrauga. No otras puses tā ir pašvaldības atbildība – šos klaiņojošos, Latvijas faunai neraksturīgos plēsējus notvert.

Atgādinām vēlreiz – ja ir bijis suņu, vilku, lūšu uzbrukums mājlopiem, par to jāziņo Valsts meža dienesta (VMD) attiecīgā reģiona virsmežniecībā. VMD uzdevums būtu pieņemt iesniegumu, kā arī nodrošināt to, ka uz notikuma vietu dodas komisija, kas novērtē, kurš no plēsējiem radījis postījumus.

Foto no cietušā personiskā arhīva

8 Komentāri

 1. Suņi, kas uzbrūk mājlopiem, ne vienmēr ir klaiņojošie. Aizdomas, ka tie var būt arī mājas mīlulīši, kurus vakaros palaiž “izskrieties”.

 2. Ka uz notikuma vietu dodas komisija.Vai nebūtu labāk,lai tās neskaitāmās komisijas sāk laicīgi strādāt,,un tie suņu bari tiktu laicīgi likvidēti.

  1. Šķiet, ka pēc pēdējām likumu izmaiņām sunīšus atšaut nedrīkst.
   Kas nonāk klajā pretrunā ar likumu par ieroču pielietošanu. Ieroča īpašnieks ar ieroci drīkst aizstāvēt gan savu, gan svešu mantu.

 3. Citos pagastos šauj uz visiem kustoņiem , kuri izgājuši par tālu no mājām , bet citur nevar tikt vaļā no aitu slepkavām – nav nevienam vajadzīgi tādi suņi , kas klaiņo
  Mums neviens neko nejautāja – suns norāvās no ķēdes un vairs nav redzēts – tik šāvienus dzirdējām
  Viņi reiz teica = mednieki – ka mūsu rudais kaķis pēc lapsas izskatās
  Mednieki šauj un bija raidījums , kur mežā saimniekam blakus nošāva suni un neviens neuztraucās , ka varēja cilvēkam trāpīt
  Nevajag klausīt idiotus un vākt tik nost tos suņus

  1. Jā, jā …… sunīši ne pie kā naf vainīgi.
   Arī gopņiks vārtrūmē naf vainīgs, ka tev fingalu uzlika un mobilo ekspropriēja. Sabiedrība vainīga, bērnudārzs, skola, komjaunatne ….. . Neviens ar nabadziņu nenodarbojās, neaudzināja, pareizo taciņu neparādīja. Bet nabadziņš vien izpausties grib.

 4. Nesen Degpunkts informēja, ka Talsu pusē Laidzes pagastā esot noplēstas 7 aitas. Talsos ir tāda Talsu Vēsts, kas uzsākusi ielikt dzērājus avīzē, bet par nopietniem sabiedriskās kārtības jautājumiem klusē…

Pievienot komentāru