Dzīvesveids, Lauku sēta

Kā izaudzēt un apēst savējo – pašu labāko. Saruna ar laukos.lv redaktori Ingrīdu Mičāni

Apgāds “Lauku Avīze”  ikvienam, kam rūp lauku dzīvesveids un dabīga, kvalitatīva pārtika,  no šodienas bez maksas piedāvā lasīt jauno portālu “laukos.lv”. Portāls ne tikai sniedz ieskatu aktuālajās lauksaimniecības un mežsaimniecības norisēs, bet arī nāk talkā, dodot padomus praktiskās lietās, sākot no dažādu labumu audzēšanas un beidzot ar veikalos un tirgos nopērkamo produktu kvalitāti un cenu, pastāstīja jaunā portāla redaktore Ingrīda Mičāne.

Lauksaimniekiem sākusies karsto darbu sezona. Par ko stāstīs jaunais portāls?

Ingrīda Mičāne: – Jā, tagad ir sākusies sējas un stādīšanas sezona, un tieši tāpēc ir noderīgi paskatīties, kā klājas citiem. Ko šogad sēj un stāda kaimiņš, kā viņam sokas, kādām jaunām atziņām viņš gatavs padalīties, kādas tehnoloģijas izmanto. Kādu brītiņu jau katrs atrodam, kad ielūkoties datorā, turklāt “laukos.lv” var lasīt ne tikai datorā, bet arī planšetēs un viedtālruņos.

Par lauksaimniecību un pārtiku raksta daudzi, bet patlaban šī informācija ir sadrumstalota, neregulāra. Visbiežāk lauku problēmām uzmanību pievērš tad, ja kādam zemniekam kritušas govis, cūku mēra dēļ jāizkauj ganāmpulks vai ugunsnelaimē nosvilis siena šķūnis… Jā, par to raksta daudzi, bet lietišķas informācijas, kas palīdzētu orientēties tirgū un nozarē, trūkst. Tas radījis situāciju, ka informācijas it kā ir ļoti daudz, bet ne vienmēr tā ir pārskatāma, ne vienmēr tai var uzticēties. Portāls “laukos.lv” palīdzēs orientēties un neapjukt šajā informācijas piedāvājumā.

Zemnieki, kas ražo tirgum produkciju, portālā “laukos.lv” varēs iegūt praktisku informāciju par sēklām, stādiem, agroķīmiju, tehniku, tehnoloģijām, pircējs savukārt uzzinās, ko zemnieks garšīgu izaudzējis. “Laukos.lv” stāstīs par to, kas izaudzēts un saražots un ko var atrast veikalā un tirgū. Portāls būs tas, kurš palīdzēs, sistematizēs informāciju, pārbaudīs un pateiks priekšā, kurai var uzticēties, kurai ne. Lasītājam būs vieglāk orientēties, jo portāls savā ziņā visu saliks pa plauktiņiem.

Turklāt ir maldīgi domāt, ka jaunais portāls būs interesants tikai lauciniekiem. Portāls adresēts cilvēkiem, kam rūp lauku dzīvesveids un dabīga, kvalitatīva pārtika. Stāsts nebūs tikai par tiem, kas dzīvo laukos, portāls sniegs noderīgu informāciju arī pilsētniekiem, mazpilsētu iedzīvotājiem un tiem, kam ir brīvdienu mājas laukos.

Stāstīsim par sēju un ražām, gaļu, zivīm, augļiem, dārzeņiem un pienu, kooperāciju un viensētniekiem, bioloģisko un industriālo produktu ražošanu un ar to saistītajām problēmām, par lauku dzīvesveidu, saimnieku izvēli audzēt to vai citu, valsts un Eiropas subsīdijām, tehniku, lauku politiku un daudz ko citu. Viedokļi, intervijas, apaļā galda diskusijas un operatīvas ikdienas ziņas par šo visu sniegs plašu ieskatu nozarē.

1 komentārs

Pievienot komentāru