Tehnika, Universālā tehnika

Jauni traktori, kaltes, speciālā tehnika – izstādē “Rāmavā – 2015” daudz jaunumu

Izstādes dalībnieku skaits sniedzas pāri trim simtiem. Ekspozīcijā varēs iepazīties ar aptuveni 70 jauniem dalībniekiem. Tie pārstāv gan dažādu nozaru un mērogu Latvijas ražotājus, gan valstu kopuzņēmumus un Eiropā atzītas kompānijas un piedāvā daudz jaunumu, informē SIA A.M.L. izstāžu daļas vadītājs Uģis Trakovskis.

Jaunumi tehnikas un tehnoloģiju tirgū

Pirmoreiz ekspozīcijā būs skatāms SIA “Kombainserviss” piedāvātais unikālais drenu meliorācijas ekskavators. SIA “VBC Grup”, klientu atzīts uzņēmums, iepazīstinās ar Latvijā ražotu tehniku – pļaujmašīnas rotoru, kas jau ir Eiropā pieprasīta iekārta. “Pēc Eiropas Savienības datiem, šāds mehānisms nekur citur nav izgatavots, par to izrādījušas interesi Zviedrijas un Itālijas kompānijas. Latvijas klientus varētu interesēt, ka RCH modeļi tiek ražoti trijās versijās ar dažādu korpusa biezumu, kā arī ar dažādiem darba platumiem,” iepazīstina Viktors Ciganovičs, SIA “VBC Grup” tehniskais direktors.

Noteikti vērts apmeklēt SIA “Valtek” stendu. Uzņēmuma valdes loceklis Juris Narubins ir gandarīts: “Mūsu kompānijas līdzšinējo piedāvājumu papildinājuši “Fendt” traktori un graudu kombaini. Paredzam, ka īpašu ievērību izpelnīsies “Valtra T” sērijas traktors, kas ir pilnīgi jauns piedāvājums traktoru tirgū, jo lauksaimniecības izstādē Parīzē tas ieguvis 2015. gada labākā traktora titulu 180 – 280 ZS traktoru klasē. Rāmavā izstādītajam T234 sērijas traktoram (jauda 250 ZS) ir septiņi jauni modeļi.”

Rāmavā pirmoreiz piedalīsies SIA “Otaņķu dzirnavnieks”. “Pienācis laiks piedalīties Rāmavas izstādē. Pamatnozares galvenokārt ir trīs: pirmā – šķidrmēslu izvešanas tehnika, otrā – graudu pārstrāde dzirnavās un trešā – transporta pakalpojumi visām birstošajām kravām. Kaut arī neesam no lielākajiem uzņēmumiem, izdevies panākt pietiekamu pasūtījumu apjomu un, kas ļoti svarīgi, arī Lietuvā esam pieprasīti,” secina Ričards Riepšs, uzņēmuma valdes loceklis.

Lopkopības nozarē ienāk konkurenti

Spriežot pēc piedāvājuma Rāmavas izstādē, interese par lopkopības tehnoloģijām un to jaunumiem nav mazinājusies. Izstādē piedalās klientiem pazīstamā SIA “Pro Ceva”, ĀFK “GEA farm technologies”, “Agrera”, “Dimela Veta Latvija”, kā arī ciltsdarba uzņēmumi – Kurzemes CMAS, Siguldas CMAS, “Vidzemes veterinārais serviss”. Bet pirmā iepazīšanās apmeklētājus gaida ar SIA “Baltu veterinārija”, SIA “Timac Agro” un dažiem citiem.

“Piedāvājam profesionālu atbalstu un konsultācijas veterināro produktu, papildbarības, medikamentu, dezinfekcijas un kopšanas līdzekļu un aprīkojuma izvēlē. Ja preci pasūta līdz plkst. 12, piegādājam to bez maksas jebkurā vietā Latvijā jau nākamajā dienā. Izstādes stendā iepazīstināsim ar diviem produktiem, kas Latvijā ir jaunums – “Panto Pansen Start”, pilnvērtīgu barību teļiem spurekļa attīstības veicināšanai un “Olmix Mfeed”, kas uzlabo barības izmantojamību,” uzņēmumu piesaka Santa Brokhuzena, SIA “Baltu veterinārija” mārketinga speciāliste.

Sadarbības partneri augļkopībā un dārzkopībā

Interesi rosina vides veidošanas un labiekārtošanas stendi. Tajos eksponējas komunālās saimniecības tehnikas un iekārtu, kā arī sēklkopības uzņēmumi. Trīsdesmit augļkopības saimniecības un selekcionāri piedāvā augļu kociņu un ogulāju stādus. Gan dalībnieki, gan klienti ļauj saprast, ka viņu starpā radušās sadarbības partneru attiecības. Lūk, SIA “Kalnakrogs” tirdzniecības vadītājs Agris Saulītis stāsta, ka Rāmavas izstādē pirmoreiz piedāvās čehu ražojuma augļu koku apdobju rušinātāju. Par augļkopības nozarei vajadzīgajām iekārtām firma gādā pastāvīgi, piemēram, pēc Engures novada Smārdes pagasta z/s “Eglāji” saimnieka Gunta Ofkanta pasūtījuma tika piegādāta Nīderlandes firmas “VanWamel” ābolu šķirošanas līnija, ko augļkopis bija nolūkojis ārvalstu izstādē. Līdzīgu sadarbības modeli piedāvā firma “Neo”, kas izstādē demonstrēs guļbūves paraugus – pirtis, dārza mājiņas.

Pievienot komentāru