Laukos
Bizness

“Ķekava” Viļņā atver pirmo firmas veikalu ārpus Latvijas0

Publicitātes foto

Izvēršot darbību Baltijas tirgū, putnu gaļa ražotājs AS “Putnu fabrika Ķekava” (“Ķekava”) Lietuvā,Viļņa Benedikto tirgū atklājis pirmo uzņēmuma veikalu ārpus Latvijas, informēja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Andrjus Pranckevičs.

“Ķekava” firmas veikals piedāvā vairāk nekā 20 dažādu produktus gan svaigās gaļas, gan marināžu, gan gatavo produktu kategorijās.

“Konkurence ar vietējiem ražotājiem ir sīva, bet “Ķekava” priekšrocība ir kvalitāte. Lietuvā piedāvājam vistas gaļu ar marķējumu “Audzēts bez antibiotikām”, kas no Lietuvas vietējo ražotāju produkcijas atšķiras ar paaugstinātu gaļas kvalitāti un mūsu unikālo ražošanas pieeju, kas nodrošina putniem sevišķi augstu labturību un pasargā tos no saslimšanas,” sacīja Pranckevičs.

Pašlaik “Ķekava” svaigā vistas gaļa ar marķējumu “Audzēts bez antibiotikām” ir pieejama Latvijas un Lietuvas tirgū, bet drīzumā plānots uzsākt produkcijas eksportu arī uz Igauniju. “Ķekava” turpina aktīvu darbu arī eksporta izvēršanai Skandināvijā, kas ir viens no uzņēmuma galvenajiem eksporta tirgiem.

Kopumā “Ķekava” eksportē 40% no saražotās produkcijas apjoma. Uzņēmuma mērķis ir kāpināt eksporta apjomu par vidēji 10% ik gadu, savukārt galvenie tirgi ir Baltija un Skandināvija, jo īpaši Zviedrija, kā arī Rietumeiropa. Pirms diviem gadiem uzņēmums uzsāka Āziju tirgus apgūšanu un pašlaik eksportē produkciju uz Ķīnu un Vjetnamu, un drīzumā plāno uzsākt eksportu arī uz Japānu. Aktuāls eksporta tirgus ir arī NVS valstis: Ukraina, Baltkrievija, Uzbekistāna, Kazahstāna, Armēnija.

Kā ziņots, “Ķekava” saražo vairāk nekā 65% no kopējā Latvijā ražotā putnu gaļas apjoma no pašu audzētiem cāļiem. Uzņēmumā šobrīd strādā vairāk nekā 800 darbinieki. Uzņēmums ražo vairāk nekā 240 dažādus vietējas izcelsmes produktus.

“Putnu fabrika Ķekava” dibināta 1991.gadā, uzņēmuma pamatkapitāls ir 18 928 084 eiro. Uzņēmuma akciju kontrolpakete pieder Lietuvas holdingam “Linas Agro Group”, kas 2013.gada vasarā parakstīja vienošanos ar privātpersonām un juridiskām personām par 87% “Ķekavas”, 100% SIA “Broileks”, 100% SIA “Cerova” un 100% SIA “Lielzeltiņi” akciju un daļu iegādi.

“Ķekava”) finanšu gadā, kas ilga no 2016.gada 1.jūlija līdz 2017.gada 30.jūnijam, strādājis ar 62,057 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 11,23% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt zaudējumi pieauguši 1,5 reizes – līdz 694 942 eiro, liecina “Firmas.lv” dati.

LA.lv