Laukos
Bizness

“Ķekavai” pieaudzis gan apgrozījums, gan zaudējumi 0

AS “Putnu fabrika Ķekava” ražotne.. Foto LETA

Latvijā lielākais putnu gaļas ražotājs AS “Putnu fabrika Ķekava” (“Ķekava”) finanšu gadā, kas ilga no 2016.gada 1.jūlija līdz 2017.gada 30.jūnijam, strādājis ar 62,057 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 11,23% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt zaudējumi pieauguši 1,5 reizes – līdz 694 942 eiro zaudējumiem, liecina informācija “Firmas.lv”.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka kopumā “Putnu fabrika Ķekava” aizvadītajā finanšu gadā saražoja 31,5 tonnas vistu kautsvara, kas ir vairāk nekā gadu iepriekš, kad tika saražotas 28,4 tonnas kautsvara. Vadība atzīmē, ka aizvadītais finanšu gads putnkopības nozarē ir vērtējams kā daļēji stabils. “Netika novērotas būtiskas putnu barības sastāva komponenšu cenu svārstības pasaules tirgos, kā arī energoresursu cenu svārstības. Savukārt,pieprasījums pēc putnu gaļas sabiedrības galvenajos noieta tirgos saglabājās noturīgs ar pieauguma tendenci,” norādīts uzņēmuma vadības ziņojumā.

Vadība atzīmē, ka uzņēmums aizvadītājā gadā turpināja ieguldīt līdzekļus iekārtu un tehnoloģisko procesu uzturēšanā un modernizācijā. Ekspluatācijā nodotas sešas putnu kūtis, kuru rekonstrukcija tika veikta ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai atbalstu. Tāpat fabrikā tika instalētas jaunas iekārtas desu ražošanai, kā arī uzstādītas jaunas dzesēšanas kameras un jauna iekārta gaļas malšanai. Uzņēmuma kopējais kapitālo ieguldījumu apmērs pagājušajā finanšu gadā sasniedza četrus miljonus eiro.

“Ķekavas” vadības ziņojumā arī teikts, ka pagājušā finanšu gada beigās kompānijai piederēja divi meitasuzņēmumi – SIA “PFK trader”, kas nodarbojas ar produkcijas mazumtirdzniecību Latvijā 22 veikalos, un SIA “Erfolg group”. 2016./2017.gadu “PFK trader” noslēdza ar 3,2 miljonu eiro apgrozījumu un 6300 eiro peļņu. Turpretī “Erfolg group” saimniecisko darbību neveica un aizvadīto finanšu gadu noslēdza ar 71 eiro zaudējumiem.

“Putnu fabrikas Ķekava” galvenie mērķi 2017./2018.gadā ir turpināt ražošanas efektivitātes uzlabošanas pasākumus, nodrošināt kapitālo ieguldījumu projektu realizāciju, kā arī attīstīt produktu kvalitāti. Tāpat plānots investēt 6,8 miljonus eiro vēl desmit broileru novietņu, iekšējo ceļu un laukumu, energoapgādes sistēmu renovācijā, kā arī citu iekārtu iegādē.

“Putnu fabrika Ķekava” dibināta 1991.gadā, uzņēmuma pamatkapitāls ir 18 928 084 eiro. Uzņēmuma akciju kontrolpakete pieder Lietuvas holdingam “Linas Agro Group”, kas 2013.gada vasarā parakstīja vienošanos ar privātpersonām un juridiskām personām par 87% “Ķekavas”, 100% SIA “Broileks”, 100% SIA “Cerova” un 100% SIA “Lielzeltiņi” akciju un daļu iegādi.

LA.lv