Laukos
Gaļa un zivis

“Ķekavas” ieņēmumi no pārdotās produkcijas sasniedz 60 miljonus eiro0


“”Ķekavas” ražotnē.
“”Ķekavas” ražotnē.
Foto LETA

AS “Putnu fabrikas Ķekava” ieņēmumi no pārdotās produkcijas pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2016.gada 1.jūlija līdz 2017.gada 30.jūnijam, sasniedza 60 miljonus eiro, līdz ar to gads ir vērtējams kā veiksmīgs, atzina uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Andrjus Pranckevičs.

“Iepriekšējā finanšu gadā ieņēmumi no pārdotās produkcijas sasniedza 60 miljonus eiro. Tas ir ļoti labs rezultāts un liecina, ka pēdējo gadu stratēģija – pārmaiņas vadībā, uzņēmuma struktūrā, investīcijas kvalitātē – ir izvēlēta pareiza,” teica Pranckevičs.

Viņš piebilda, ka arī kopumā aizvadītais gads kompānijai bija veiksmīgs. Iepriekšējā gadā uzņēmums svinēja 50 gadu jubileju. Vēl viens no aizvadītā gada svarīgākajiem mērķiem bija sākt vistas gaļas produkcijas ražošanu bez antibiotikām. “Pie šī projekta strādājām divus gadus, investējot vairāk nekā trīs miljonus eiro kvalitātē un biodrošībā. Esam lepni, ka 2017.gadā beidzot varējām uzsākt ražot produkciju ar marķējumu “Audzēts bez antibiotikām”,” teica Pranckevičs.

Pērn uzņēmums iepazīstināja arī Lietuvas tirgu ar produkciju, kas marķēta ar norādi “Audzēts bez antibiotikām”, savukārt šogad to plānots paveikt Igaunijas, Skandināvijas un citos tuvākos eksporta tirgos.

Pranckevičs pastāstīja, ka 2018.gadā uzņēmums turpinās investēt paaugstinātas kvalitātes produkcijā. Tāpat iecerēts koncentrēties uz produktiem ar augstāku pievienoto vērtību un augstas kvalitātes nišas produktiem.

Jau ziņots, ka “Putnu fabrikas Ķekava” apgrozījums pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2015.gada 1.jūlija līdz 2016.gada 30.jūnijam, bija 57,219 miljoni eiro, bet zaudējumi – 314 181 eiro.

“Putnu fabrika Ķekava” dibināta 1991.gadā, pamatkapitāls ir 18 928 084 eiro. Patlaban uzņēmuma produktu portfelī ir vairāk nekā 240 izstrādājumu.

Uzņēmuma akciju kontrolpakete pieder Lietuvas holdingam “Linas Agro Group”, kas 2013.gada vasarā parakstīja vienošanos ar privātpersonām un juridiskām personām par 87% “Ķekavas”, 100% SIA “Broileks”, 100% SIA “Cerova” un 100% SIA “Lielzeltiņi” akciju un daļu iegādi.

LA.lv