Tehnika, Universālā tehnika

Ķīnieši laužas Eiropas lauksaimniecības tehnikas tirgū

Pret ķīniešu ražojuma lauksaimniecības tehniku Eiropā izturas visai piesardzīgi. Tāpēc ķīnieši nolēmuši meklēt citus ceļus Eiropas tirgus iekarošanai.

Par to, ka ķīnieši ar saviem traktoriem un citu lauksaimniecības tehniku cenšas ielauzties Eiropas tirgū, liecina kaut vai izstādes Agritechnica statistika – vēl 2011. gadā ķīniešu ražotu traktoru izstādē faktiski nebija, 2013. gadā ķīnieši jau bija izveidojuši diezgan pieklājīgu savas tehnikas ekspozīciju, bet 2015. gadā traktors Lovol 5130 pat iekļuva pretendentu sarakstā uz prestižo Gada traktors 2016 nosaukumu.

Process notiek, taču ne tik raiti, kā ķīniešiem gribētos, tāpēc viņi vairs neaprobežojas tikai ar savu ražojumu piedāvājumu. Viņi gluži vienkārši sākuši palēnām pārpirkt Eiropas lauksaimniecības tehnikas ražotājus. Šodien šāds solis no stratēģiskā viedokļa izskatās vispareizākais. Piemēram, zīmols Morris Garage jau pieder ķīniešiem, bet Land Rover – indiešiem. Un nevienu tas vairs nemulsina.

Turpinot īstenot savu stratēģisko plānu, ķīniešu koncerns Lovol Heavy Industry Ltd 2011. gadā iegādājās itāliešu kompāniju Arbos, kas zināma kā kombainu un traktoru ražotāja. Pēc tam nopirka sējmašīnu ražotāju MaterMacc, traktoru Bubba un minitraktoru Goldoni ražotāju.

Šodien ķīniešu kompānijas portfelī jau atrodamas dažādas zīmola MaterMacc sējmašīnas, pilnīgi jauni Arbos C 5200 un Arbos C 6000 traktori, bet 5000. sērijas Arbos traktori ar jaudu no 100 līdz 130 ZS, kas izstrādāti Eiropā un strādā ar Goldoni jaudām, jau nonākuši Eiropas tehnikas izplatītāju tirdzniecības laukumos. Tāpat pieejami Arbos sējas kompleksi un smidzinātāji.

Tuvākajā laikā Eiropas tirgū parādīsies vēl trīs Arbos traktoru sērijas – 6000. un 7000. sērija ar 140–260 ZS modeļiem un 9000. sērija. Visi modeļi ir kompānijas Lovol izstrādnes. Pēc ražotāja vārdiem, visa minētā tehnika pilnībā atbilst Eiropas normām.

Līdz 2018. gada beigām kompānija plāno Eiropas lauksaimniekiem piedāvāt pilnu lauksaimniecības tehnikas spektru.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem
Plašāk žurnāla Agrotops šā gada septembra numurā

Mans_V1_reklamam

2 Komentāri

Pievienot komentāru